banner461
banner195

Nevşehir'de Kur’an Öğrenim Merkezi Hizmete Açıldı

Nevşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve iç teşrifatı merhum H. Asım ve Nimet Dirikoç tarafından döşenen Kur'an öğrenme merkezi bugün Cuma namazı sonrası düzenlenen bir tören ile hizmete açıldı.

Nevşehir'de Kur’an Öğrenim Merkezi Hizmete Açıldı
03 Kasım 2014 Pazartesi 11:18

banner143
Nevşehir'de Kuran Öğrenim Merkezi Hizmete Açıldı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve iç teşrifatı merhum H. Asım ve Nimet Dirikoç tarafından döşenen Kur'an öğrenme merkezi bugün Cuma namazı sonrası düzenlenen bir tören ile hizmete açıldı. 

Açılış töreni öncesi Taşlıbel Camiinde davetlilere ve cemeate İl Müftüsü Yakup Öztürk bir konuşma yaptı.

Konuşmasında; “İnsan ahiret azığını Dünya’da doldurur. Bu dünyadaki fani olanlarını Baki olacak hale getirir.

Ahiret yurdunu burada kazanır. Amel defteri her ölenin kapanır, ama üç kişinin açık kalır ve sevap yazılmaya devam eder. Bunlardan birincisi Sadaka-i Cariye bırakmaktır. Yani devamlı hizmet eden eserler bırakmaktır. Bu nedenle İslam Medeniyeti bir Vakıf Medeniyeti olmuştur. Yapılan Camiler, Medreseler, Hanlar, Hamamlar, Kervansaraylar bunun delilleridir.

Kur’an Kursları, Camiler, Yurtlar, Sağlık Ocakları, Okullar, yollar, çeşmeler ve köprüler bu medeniyetin ve fedakârlığın günümüze yansımalarıdır.

Bu eserleri bırakanlara, destekleyenlere, önder olanlar inşallah buralardan insanlarımız yararlandıkça sevap yazılmaya devam edecektir.

 

Allah hayırlarını kabul eylesin, daha yenilerini ve güzellerini ve de büyüklerini yapmayı bunlara ve hepimize nasip eylesin” dedi.    

 

Esentepe mahallesi Şelale üzerindeki Taşlıbel Camii yanında hizmete giren Kur'an Öğrenme Merkezi açılış programına Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Nevşehir Emniyet Müdürü Metin Kalay, AK Parti İl Başkanı M. Ali Tanrıver, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Mehmet Ali Öbekli, İş Adamı İrfan Karaca, Atıf Bilgin Nevesob Başkanı İsmail Ördü, iş adamları ve cami cemaati katıldı.

Kur’an Öğrenim Merkezi daha sonra İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı dua ile hizmete açıldı.

Törende daha sonra Dini ve Hayri Hizmetlerimizde Müftülüğümüze yaptığı rehberlik ve sağladığı katkılardan dolayı Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’a, merkezin yapımını gerçekleştiren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’e, Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz’a ve hayırsever Mehmet Dirikoç’a Nevşehir İl Müftülüğü tarafından  plaket takdim edildi.

Cuma namazından sonra gerçekleştirilen açılışta davetlilere yemek ve aşure ikram edildi.

Nevşehir’e Kur’an Öğrenim Merkezi’nin kazandırılmasında büyük emeği olan Taşlıbel Cami İmam Hatibi Ahmet Aydemir i de özel olarak tebrik ediyoruz. Allah, tüm emeği geçenlerden razı olsun....


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.