banner461
banner195

Nevşehir’de Kütüphane Haftası Kutlandı

54. Kütüphane Haftası, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde düzenlenen törenle kutlandı.

Nevşehir’de Kütüphane Haftası Kutlandı
27 Mart 2018 Salı 11:17

banner143
banner134

Nevşehir’de “Kütüphane Haftası” dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen program Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Düzenlenen programa Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Cengiz Ekici, İl Halk Kütüphane Müdürü Atalay Tutar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri,Öğretim görevlileri, Akademik personel ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programGüzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından Konser dinletisi, Sıra Dışı Okurlar Belgeseli ve Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Merkez Kütüphane Tanıtım Filmi gösterimi ile devam etti.

Akabinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kütüphanesi kullanıcılarından en çok kitap okuyan Öğretim Üyesi ile görevli ve öğrencilereödülleri Vali İlhami Aktaş ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı tarafından takdim edildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi yerleşkesinde yer alan Merkez Kütüphanesi Hizmet Birimleri açılışına Nevşehir Valisi İlhami Aktaş veNevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kaya, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Cengiz Ekici, İl Halk Kütüphane Müdürü Atalay Tutar, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Kadriye Balta, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ve davetliler katıldı.

Vali Aktaş, Kütüphanenin Üniversiteye hayırlı, uğurlu olması temennisinde bulundu ve Rektör Bağlı’dan kütüphanenin durumu ve eserler hakkında bilgi aldı.

Vali İlhami Aktaş, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Merkez Kütüphanesi Hizmet Birimleri açılışında emeği geçen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Bağlı’ya ve İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ekici’ye teşekkür etti.

Dijital, teknolojik sistemlerle donatılı ve çeşitli bölümlerin yer aldığı Kütüphane, protokol tarafından gezilmesinin ardından verilen kokteyl programıile sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.