banner461
banner195

Nevşehir'de “Mekke'nin Fethi Gecesi” Programı

Anadolu Gençlik Derneği (Agd) Nevşehir Şubesi Tarafından “Savaş Değil, Barışla Gönüllere Açılan Kapı: Mekke’Nin Fethinin 1384. Yılı” Konferansı Düzenlendi.

Nevşehir'de “Mekke'nin Fethi Gecesi” Programı
31 Aralık 2014 Çarşamba 23:59

banner143
banner134

Nevşehir Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor salonunda Kuranı Kerimle başlayan gecede Nevşehir Belediyesi Mehteran ekibi muhteşem bir konserle izleyenlere unutulmaz bir gün yaşattı.

Açış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik Derneği (Agd) Nevşehir Şube Başkanı Abdurrahman Doğru yılbaşı kutlamasının yapıldığı bu gecenin aynı zamanda Mekke’nin fethinin yıldönümü olduğunu hatırlatarak, bu gecenin eğlenceden öte İslam tarihinde çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Yılbaşı kutlamalarına karşı olduklarını ifade eden Doğru, “İçinde bulunduğumuz zaman diliminde yeryüzünün en çok neye ihtiyacı vardır diye sorulsa elbette verilecek ilk cevap, yeryüzünün Hazreti Muhammed Mustafa’nın ahlakına ihtiyacı vardır olacaktır. Bu gece Anadolu Gençlik Derneğimiz 81 şubemizde 600’ü aşkın noktada Mekke’nin Fethi programları düzenliyor. Öte yandan fetihlerle elde edilmiş bu topraklarda yine bu gece adına yılbaşı kutlaması denilen bir sapkınlık yaşanıyor. Alkol ve uyuşturucu tüketiminin tavan yaptığı bir kutlamanın masumiyetinden kim bahsedebilir? Kalplerdeki merhametin yitirildiği bir kutlamanın masumiyetinden kim bahsedebilir? Ahlaktan yoksun sofraların bereketi mi olur? Bu kutlamaların kardeşliğe, paylaşmaya ve dayanışmaya dönük bir tarafı mı var? Elbette biz bu kutlamaları reddediyoruz” dedi. Doğru'nun konuşmalarının ardından Seyfullah Çakmak ın okuduğu ilahilerle program devam etti.


Daha sopnra Abdulmetin Balkanoğlu tarafından, “Mekke’nin Fethi ve Güncel Konular” adıyla bir konferans verdi.Son olarak Siyeri Nebi Ödül töreniyle program son bulacak.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
salih amelli insanlar - 3 yıl önce
Allah razi olsun ...