banner461

Nevşehir'de Meydanlık Bir Başka Yüzyıla mı Kaldı?

Türkiye’nin bir çok ilinde şehir meydanlığı var ama geçmişten gelen hatalar, günümüzdeki yönetimlerin konuya ciddi bir eğilim göstermemesi nedeniyle Türkiye’nin Şehir Meydanlığı bulunmayan sayılı illeri arasında kalmaya ediyor Nevşehir.

banner503
Nevşehir'de Meydanlık Bir Başka Yüzyıla mı Kaldı?
03 Ağustos 2015 Pazartesi 16:11

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin bir çok ilinde şehir meydanlığı var ama geçmişten gelen hatalar, günümüzdeki yönetimlerin konuya ciddi bir eğilim göstermemesi nedeniyle Türkiye’nin Şehir Meydanlığı bulunmayan sayılı illeri arasında kalmaya ediyor Nevşehir.

Hatırlanacağı üzere eski devlet hastanesinin yıkımı esnasında söz konusu alanın şehir meydanlığı olarak değerlendirilmesi, beton yığına dönen il merkezinin bir nefes alma mekanı olarak bu alanda bir proje geliştirilmesi sık sık gündeme gelmişti.

İçerisinde Kurşunlu Camiinin de bulunduğu alanın, ilin en eski yapılarından biri olan kasaplar çarşısının da yıkılarak ana caddeye kadar uzanan bölümünde şehir meydanlığı projesinin yapılması şehrin insanlarının nefes alabileceği, üstelik il merkezinin en önemli tarihi değerini önünü açmak suretiyle değerlendirilebileceği belirtiliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.