banner461
banner195

Nevşehir'de mutlu evliliğin sırları anlatılacak

Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği tarafından hazırlanan “Aile Olmak Zor Değil” isimli proje çerçevesinde, Nevşehir'de gençlere mutlu evliliğin sırları anlatılacak.

Nevşehir'de mutlu evliliğin sırları anlatılacak
06 Şubat 2015 Cuma 23:30

banner143
banner134
 Nevşehir Belediyesi’nin de ortaklığında İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca 25 bin TL  hibe desteği alan ‘Aile Olmak Zor Değil’ isimli proje çalışmaları devam ediyor.

Nevşehir Ekoloji ve Sosyal  Hayatı Geliştirme  Derneği tarafından hazırlanan ve Nevşehir Belediyesi’nin de ortağı olduğu “Aile Olmak Zor Değil” isimli proje, Nevşehir’deki boşanma oranlarının son yıllarda yükseldiği gözlemlenerek hazırlanan proje ile bu oranın düşürülmesine,  ailenin bir toplum için ne kadar önemli olduğu konusunda farkındalık oluşturulmasına ve genç kuşakların yaşlı ebeveynlerini sahiplenmelerinin özendirilmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı tarafından hibe desteği de alan  proje,  güçlü aileye ve topluma ilişkin geleneksel değerlerin yaşatılması, korunması ve sonraki kuşaklara aktarılması hedefleniyor.

Proje ile evliliğinde 50 yılını tamamlamış olan çiftler tespit edilerek, hayat hikayelerinden kitapçıklar oluşturulacak.  Bu hikayelerden örnek almaları adına, evlenmeyi düşünen çiftlere evlendirme memurluğunda bu kitapçıklar dağıtılacak. Konusunda uzman kişilerden oluşturulan ekip tarafından,  yaşanmış hayat hikayeleri arasından seçimler yapılarak belgesel çekimi yapılacak.

Proje çalışmaları doğrultusunda 50 yılını dolduran çiftlere muhtarlar aracılığı ile de ulaşmak için Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde mahalle muhtarları ile toplantı yapıldı. Proje hakkında bilginin aktarıldığı toplantılarda muhtarlara, mahallelerinde 50 yılını dolduran çiftlerin tespit edilmesi noktasında işbirliği yapılması çağrısında bulunuldu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sevban - 3 yıl önce
yanlış yoldasınız beyler aileler masa başlarında süslü
laflarla kurtulamaz maneviyattan yoksun milletin temelinde ki aile yok olur siz hala keçiboynuzu yemekle uğraşıyorsunuz