banner461
banner195

Nevşehir'de Neden Hala Bir Tarım Fuarımız Yok

Nevşehir’de neden bir tarım fuarı organizasyonu yapılamadığı merak konusu. 2 Yıl önce bu soruyu sorduğumuz Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz bu konudaki girişimlerinin henüz somut bir hale gelmediğini söyleyerek cevap verdi.

Nevşehir'de Neden Hala Bir Tarım Fuarımız Yok
13 Temmuz 2015 Pazartesi 17:02

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de neden bir tarım fuarı organizasyonu yapılamadığı merak konusu. 2 Yıl önce bu soruyu sorduğumuz Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz bu konudaki girişimlerinin henüz somut bir hale gelmediğini söyleyerek cevap verdi.

Yılmaz, “Bilindiği üzere fuar organizasyonları geniş ölçüde koordinasyon gerektiren çalışmalar arasındadır. İlk aşamada organizasyonun tasarlanması, fuar alanlarının saptanması, maddi kaynakların temini, fuara yönelik ürünlerin ve diğer çalışmaların belirlenmesi  gelmektedir. İlimizde yaklaşık 22 Bin Çiftçi ailesi bulunmaktadır. Geçim kaynağı olarak ise ilimizde Tarım, Turizmden sonra ikinci sırada yer almaktadır. Dolayısıyla tarım sektörünün paydaşları maddi açıdan ve ürün çeşitliliği yönünden daha sınırlı bir yapıya sahiptir. Tarımsal amaçlı olarak yapılacak fuarların ise maddi açıdan güçlü kişi veya kuruluşlarca desteklenmesi gerekmektedir.  İlimizde ise bu şartları oluşturmak için kurum ve kuruluşlarla ön görüşmeler yapılmış ancak henüz somut hale gelmemiştir. Buna ilaveten  yöremiz ürünlerinin çeşitliliğinin ve veriminin  artırılarak turizm entegrasyonunun sağlanması ve pazarlama olanaklarının geliştirilmesi yönünde çalışmalarımız sürmektedir. Ancak yinede karşılık beklemeksizin kaynaklarını bu amaç doğrultusunda kullanmak isteyen yatırımcılara kurum olarak her türlü desteği sağlamaya hazır olduğumuz bilinmelidir” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.