banner461
banner195

Nevşehir'de Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı

Sağlık Bakanlığı, Türk Kızılayı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile uygulanan“Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Nevşehir’de öğrenci velileri kan bağışında bulundu.

Nevşehir'de Öğrenci Velilerinden Kızılay’a Kan Bağışı
05 Kasım 2015 Perşembe 12:50

banner143
banner134
Sağlık Bakanlığı, Türk Kızılayı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile uygulanan“Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için Teknik Destek Projesi’ kapsamında Nevşehir’de öğrenci velileri kan bağışında bulundu.


Okullarda gerçekleştirilecek olan proje kapsamında kan bağışları Nevşehir Merkezde bulunan Mehmet GÜLEN Ortaokulu ile H. Lütfü PAMUKÇU Ortaokulu’nda yapılan etkinlikle başladı. Okul bahçelerine konuşlanan Kızılay otobüsünde öğretmenler ve öğrenci velileri kan bağışında bulundu.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Tarık AKBAŞ yaptığı açıklamada;  “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı için ’Teknik Destek Projesi’ ile kanın acil bir ihtiyaç değil sürekli bir gereksinim olduğu gerçeğinden hareketle güvenli ve yeterli kan tedariki için ülkemizdeki gönüllü, düzenli ve karşılık beklemeyen kan bağışçılarının sayısını artırmak amaçlanmıştır” dedi.

Nevşehir Kızılay Kan Bağışı Merkezinde görevli Uzm. Dr. İbrahim ALTINTAŞ ise kan bağışında bulunan herkese teşekkür ederken, “Öğrenci velilerimizin kan vermeye duyarlı olduğun gördük. Nevşehir Kızılay Kan Bağış Merkezi olarak sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra kan verecek kişiden kan alıyoruz. Aldığımız kanları hastanelerde kan bekleyen hastaların ihtiyaçlarını karşılıyoruz.” diye konuştu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.