banner461
banner195

Nevşehir’de Öğretmen Açığı Söz konusu mu?

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte ilimiz genelinde öğretmen açığı sıkıntısının yaşanıp yaşanmayacağına açıklık getirdi.

Nevşehir’de Öğretmen Açığı Söz konusu mu?
12 Eylül 2014 Cuma 19:52

banner143
banner134

 Nevşehir’de Öğretmen Açığı Söz konusu mu?

NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte ilimiz genelinde öğretmen açığı sıkıntısının yaşanıp yaşanmayacağına açıklık getirdi.

Şimşek, “Bu gün itibariyle il genelinde öğretmen normumuz 3.818, mevcut öğretmenimiz ise 3.389 var. Başka bir değişle öğretmen normumuzun doluluk oranı yaklaşık % 90’dır. İl olarak öğretmen sıkıntımız yok gibi. Bazı branşlarda fazlamız; bazı branşlarımızda eksiğimiz var. Mesela Fen Bilimleri ve Teknolojileri dersi öğretmen normumuz 152, mevcut öğretmen sayımız 141,  eksik olan öğretmen sayımız 15, 4 öğretmen arkadaşımız ise norm fazlası durumundadır. Ana branşlarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi hariç diğer branşlarda mevcut öğretmenlerimizi homojen olarak bakıldığında, matematik, fizik, sosyal bilgiler, Türkçe, İngilizce vb branşlarda mevcut öğretmenler 22 ile 27 saat derse girdiğini varsaydığımızda İl genelinde bir problem gözükmüyor gibi.  İlk atamalardan da yaklaşık 30 veya 40 kontenjan bekliyoruz. Bu kontenjanlar İlimize verildiğinde ise bunları açık olan okullarımıza yönlendireceğiz. Buna rağmen hala bir açık olursa buralara ek ders ücretle öğretmenler görevlendireceğiz” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
öfkeli - 4 yıl önce
üçretli öğretmenleri onay yazısı çıkmadan çalıştırın ve 15 kişinin hakkını sömürün size hakkımı helal etmiyorum