banner461

Nevşehir’de Onbinler Nöbette...

Nevşehir’de, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe on binlerce kişi katıldı..yürüyüşte kahrolsun PKK, şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları atıldı..

banner503
Nevşehir’de Onbinler Nöbette...
15 Temmuz 2017 Cumartesi 23:57

banner143
banner134
15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Nevşehirliler, yine sokaklara çıkarak demokrasiye sahip çıktı. 15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen hain darbe girişiminin 1. yılında düzenlenen ‘Bayrak ve Demokrasi Yürüyüşü’ne toplumun tüm kesimlerinden yoğun katılım sağlandı.​

Borsa Kavşağında toplanan binlerce vatandaşlar, mehter takımının marşları eşliğinde, ellerinde Türk bayrakları ile yürüdü. Yürüyüşe katılan vatandaşlar "Ya Allah Bismillah, Allahuekber", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" kahrolsun PKK, şehitler ölmez vatan bölünmez sloganlarıyla Diriliş Meydanına kadar yürüdü.

ON BİNLERCE NEVŞEHİRLİ TÜRK BAYRAKLARI İLE YÜRÜDÜ
Borsa Kavşağı'nda başlayan yürüyüşe, binlerce vatandaş Türk bayrakları ile destek verirken, bazı vatandaşlar da evlerinde salladığı Türk bayrakları ile destek verdi. Yürüyüşte vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atarken, FETÖ ve PKK'ya ateş püskürdü. Vatandaşlar şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları ile Diriliş meydanına gelerek bu tarihi yürüyüşlerini noktaladı.

Nevşehir Belediyesi Mehter takımının marşlarıyla coşkuyu artırdığı, yoğun katılım sağlanan yürüyüşte vatandaşlar, Türk bayrakları eşliğinde barış sloganları atarak ‘Diriliş Meydanı’na kadar yürüdü ve burada demokrasi nöbeti tutmaya başladı.


Valilik Kavşağı'nda toplanan kalabalık, güvenlik güçleri tarafından aramalarının yapılmasından sonra yürüyüşün yapılacağı Diriliş meydanına yöneldi. 

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider ve Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Mazhar Bağlı, Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Nevşehir İl Özel İdare Genel Sekreteri Savaş Benli, Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir İl Jandarma Komutanı J. Albay Yusuf Ziyaddin Cavlak, NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız, NTB Başkanı İbrahim Salaş, AK Parti İl Başkanı M.Ali Tanrıver, İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, MHP İl Başkanı İlhan Kaya, Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Cihat Burak Korkmaz, Belediye Başkanları,  STK temsilcileri kentteki diğer protokol mensupları ile binlerce vatandaş daha sonra anma programının yapılacağı meydana geldi.

Burada oluşturulan platformda mehter takımının sunduğu dinletilerle başlayan anma programına Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, AK Parti Nevşehir milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider ve Nevşehir Valisi İlhami Aktaş birer konuşma yaptı.
Konuşmaların ardından Nevşehir protokolü nöbete gelen vatandaşlara nöbet aşı ikramında bulundu.

Sabaha dek devam edecek olan demokrasi nöbetinde toplu sabah namazı kılınacak, ayrıca nöbette ilahi dinletileri de yapılacak.

Nevşehir’de binlerce vatandaş “Diriliş Meydanında” toplandı
Nevşehir’de binlerce vatandaş “Diriliş Meydanında” toplandı
Nevşehir’de binlerce vatandaş “Diriliş Meydanında” toplandı
Nevşehir’de binlerce vatandaş “Diriliş Meydanında” toplandı

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.