banner461
banner195

Nevşehir'de opera sergilenecek

Devlet Opera Ve Balesi (MDOB), Anadolu'nun önemli kültürel ritüellerini barındıran "Seslerle Anadolu" adlı müzikli oyunu, 7 kentte sanatseverlerle buluşturacak.

Nevşehir'de opera sergilenecek
28 Nisan 2014 Pazartesi 14:15

banner143
banner134

 Nevşehir'de de sahnelenecek olan opera oyunu 31 Mayıs'ta izleyiciyle buluşacak

MDOB'dan yapılan açıklamaya göre, orkestra düzenlemeleri Ali Aykaç'a ait, reji ve koreografisini Mehmet Balkan'ın yaptığı türkülerden oluşan bir perdelik oyun, "Büyük Anadolu Turnesi" adıyla farklı kentlerde sahnelenecek.

Seslerle Anadolu, 24 Mayıs'ta Karaman, 26 Mayıs'ta Konya, 27 Mayıs'ta Aksaray, 29 Mayıs'ta Kırşehir, 31 Mayıs'ta Nevşehir, 1 Haziran'da Niğde, 3 Haziran'da Hatay'ın İskenderun ilçesi ve 5 Mayıs'ta da Hatay merkezde sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Hacivat ve Karagöz, meddah geleneği, kına gecesi gibi Anadolu'nun önemli kültürel ritüellerini de içerisinde barındıran, Karadeniz türkülerinden İstanbul şarkılarına, Mevlana'dan Köroğlu'na uzanan kapsamlı ve zengin repertuvarıyla gösterildiği tüm sahnelerde kapalı gişe oynayan "Seslerle Anadolu", orkestra, solo, koro, dans ve slayt gösterisiyle görsel ve işitsel Şölen sunuyor


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.