banner461
banner195

Nevşehir'de Oryantal Resimli Afişe Büyük Tepki

Nevşehir 2000 Evler Mahallesi Üniversite giriş kısmında ki bir reklam panosunda yaklaşan yılbaşı dolayısıyla bir otele ait Yılbaşı proğramının reklmaını içeren Oryantal görüntülü afişe vatandaşlardan büyük tepki var.

Nevşehir'de Oryantal Resimli Afişe Büyük Tepki
04 Aralık 2012 Salı 12:05

banner143
banner134

 Nevşehir 2000 Evler Mahallesi Üniversite giriş kısmında ki reklam panosunda yaklaşan yılbaşı dolayısıyla bir otele ait Yılbaşı proğramının reklmaını içeren Oryantal görüntülü afişe vatandaşlardan büyük tepki var.

Tüm yurt genelinde olduğu gibi ilimiz Nevşehir de de Her yıl düzenlenen gayri ahlaki yılbaşı eğlence programları tüm hızıyla sürüyor. Çılgın eğlence adıyla gençlerimizi zehirleyen bu tür proğramlara tepkiliyiz Gençlerimizin ruhsal anlamda da sıkıntıya sevk edeek bu tür afişleri hangi mantıkla yayınlıyorlar merak ediyoruz diyen vatandaşlarımız bakın tepkilerini nasıl dile getiriyorlar.

FİB Haber Merkezini arayan yüzlerce vatandaşımız ahlaki çöküntü alkol gibi özellikle üniversite öğrencisi gençlerimizi özendirici bir takım girişimlere tepki gösterdiklerini dile getirerek elbette eğlence tüm gençlerimizin hakkı ama bunun dozajıda bir o kadar önemli. Tamda Üniversite mahallinde Oryantal resmi asıp yayınlayan kurum ve reklam ajansını kınıyoruz dediler.Tepkili vatandaşlar bu afişin bir an önce kaldırılmasını istediler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ziyaretçi - 5 yıl önce
insanların özgürlüklerini kısıtlamak size mi kaldı... ne kadar geri bir zihniyettesiniz ki ,turizm ve eğlence ile geçinen bir şehrin içerisinde bu tür bir tepki oluşturmaya çalışmışsınız... üniversite öğrencileri, kendi kararını kendi verebilecek, reşit yaşa erişmiş, hiç kimseden akıl almayacak akıla sahip olan, bu ülkenin gelecekleridir. özgürlüklerini kısıtlamaya çalıştığınız nesli zehirleyemeyeceksiniz... ilgili afişi görmedim ancak, kulaktan kulağa yayılan reklam dedikodusunu duydum malesef. kültürümüzde yer alan "oryantal" olgusuna bu şekilde densizce yaklaşmanız gerçekten bir ironidir... bu arada yazarlarınız dil bilgisi dersine de ihtiyaç duyuyor... en yakın zamanda türkçe'yi öğrenmeniz dileğiyle...
Avatar
Ayşe - 5 yıl önce @Ziyaretçi
sen nasıl müslümansın?şair m.akif ersoyun da dediği gibi asıl çağdışı tek dişi kalmış canavar sensin...ça ğdaşlık buysa o zaman erkeksen anan bacın oryantellik yapsında izleyelim.bayansan eğer zaten malum söze hacet yok.
Avatar
ziyaretçi - 5 yıl önce
ne sanki o afiş olunca üniversiteli gençlerin terbiyesi ahlakı bozuluyo olmayınca bozulmayacak öylemi?üniveristeler direk fuhuş merkezi durumunda şimdi yılbaşında partiler yapılacak orda burda o parti nerde bitecek kim kimin kolunda koynunda uyanacak biliyomusunuz?yıllardır bu böyle her bir partinin sonunda budur öğrencilerdeki manzara...daha yazılacak çok şey var bırakın bu işleri vay afiş varmış vay ayıpmış vs geçin artık
Avatar
tuba bkc - 4 yıl önce
Insanlar cok ahlaklı sankide heryil ahlaklı gösteri düzenleniyor mus ulan jandarma ile polis yılda kaç kadin ver erkeği basıyor haberiniz varmı sizin bunlar üniversite öğrencisi değil nevsehirliler dansöz gosterisinde nr varmış beyniniz ne zaman düzelecek bilmiyorum hangi çağda yasiyorsunuz üniversitelilerin afise ihtiyacı yok onlar kendilerinin dansozu olur zaten geri kalmış şehir olmaktan çıkın artık önce kendinize bakınız lütfen hangi çağda yaşıyorsunuz beee