banner461
banner195

Nevşehir'de Özel İnsanlar , Özel Günde Hünerlerini Sergilediler

Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’ne devam eden engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle hazırladığı proğram, büyük ilgi gördü.

04 Aralık 2014 Perşembe 09:43

banner143
Nevşehir'de özel insanlar , özel günde  hünerlerini sergilediler
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Belediyesi tarafından eğitilebilir düzeydeki  engellilerin zihinsel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra engelli olmanın getirdiği psiko-sosyal sorunların üstesinden gelinmesi ve onların toplumla entegre olabilmelerine yardımcı olunması amacıyla Kıratlıoğlu Mahallesi’nde oluşturulan Özel İnsanlar Merkezi’nde eğitim gören engelliler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde hünerlerini sergileme imkanı buldu.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticilerinin yanı sıra engellilerin aileleriyle çok sayıda vatandaşların katıldığı proğramın açılışında konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi olarak her zaman engellilerin yanında ve onlarla her daim hemhal olmayı temel bir çalışma anlayışı olarak değerlendirdiklerini ve bu  doğrultu içinde hizmet ürettiklerini belirtti.  Ünver; “Her vatandaşımız gibi engelli kardeşlerimizin de hizmetkarıyız. Onların toplumda en üst düzeyde hizmet alabilmeleri için biz göreve geldiğimiz günden beri her engeli aşmaya çaba harcıyoruz.” dedi.

Proğramda,   engelliler oluşturdukları koro ile  playback gösterisi yaptı  ve   halk oyunları gösterisi de sundu.

Etkinlikte ayrıca engellilerin merkezde yapmış oldukları el sanatları ürünleri de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi Fuayene salonunda  Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan  ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve davetli topluluğunun da katıldığı bir törenle sergilenmeye başlandı.

 El sanatları ürünlerinden  elde edilecek gelir, Özel İnsanlar Eğitim Merkezi’nden yararlanan engellilerin ihtiyaçları doğrultusunda harcanacak.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kadir Ferhat İŞİTEN - 4 yıl önce
mükemmel bir gösteriydi emeği geçen herkese teşekkür ederiz engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız