banner461
banner195

Nevşehir'de Refüjlere Çiçekler Dikildi

Nevşehir Belediyesi’nin kent merkezinde görsel yönde zenginliğin artırılması amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında artık refüjlerde birbirinden güzel çiçeklere bezendi.

Nevşehir'de Refüjlere Çiçekler Dikildi
20 Haziran 2014 Cuma 10:13

banner143
Nevşehir'de Refüjlere Çiçekler Dikildi
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Belediyesi'nin Kent merkezinde görsel yönde zenginliğin artırılması amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında artık refüjlerde birbirinden güzel çiçeklere bezendi. Adeta bir çiçek bahçesini andıran görüntüler, şehrin ana arterlerindeki refüjlere farklı bir boyut kazandırdı.

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından da ekimi yapılan çiçekler Nevşehir'e farklı bir güzellik kazandırdı.

Gold Taflan, Meyland, Gül,Yediveren Gül,Yaylıcı Ardıç, İspirya, Abelya, Şimsir, Berberis. Mahonya, Bodur Ateş Dikeni, Leylak, Lavanta ve Biberya gibi değişik türdeki süs bitkileri Adnan Menderes Şehirlerarası Terminal girişinden başlayıp, Şehitler Köprülü Kavşağı, Aksaray Caddesi, Atatürk Bulvarı, Yeni Kayseri Caddesi, Ürgüp Caddesi, Gülşehir ve Avanos-Ürgüp ve Necip Fazıl Kısakürek Köprülü Kavşakları, Zübeyde Hanım Caddesi, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi'ne kadar uzanan alanlardaki refüjleri bir çiçek bahçesi görünümüne dönüştürdü.

Nevşehir şehir merkezinin görselliğini oldukça zenginleştire yöndeki zenginliğin çevre dengesi ele alınarak artırılmasına yönelik çalışmalar kapsamındaki orta refüjlerdeki çiçekler vatandaşlarında büyük beğenisini topluyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kazım - 4 yıl önce
refüj olmayan yere ne dikecek?
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
ana caddede evi ve iş yeri olan kodamanlar sevinsin hizmet onlara sanayi ye ne yapmış.