banner461
banner195

Nevşehir'de rekor büyüklükte yaban domuzu avı

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde dün vurulan yaban domuzu görenleri hayrete düşürdü.Yılın En Büyük yaban domuzu Avı'nı; Gülşehir avcılar ve atıcılar kulubü Başkanı Ahmet CAN yaptı.

Nevşehir'de  rekor büyüklükte yaban domuzu avı
22 Kasım 2014 Cumartesi 18:31

banner143
banner134
Gülşehir Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Ahmet Can dün gece saatlerinde Gülşehir Belediyesi kum ocağı mevkiinde domuz avına çıktı. Gecenin ilerleyen saatlerinde sürü halinde görmüş olduğu yaban domuzlarına ateş eden Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Ahmet Can vurmuş olduğu yaban domuzu ile de bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmezken çektirmiş olduğu fotoğrafı da sosyal paylaşım sayfasından paylaştı. Vurulun yaban domuzunun büyüklüğü ile görenleri hayrete düşürürken Nevşehir il genelinde bu mevsimlerde sıkça rastlanılan yaban domuz sürüleri ise vatandaşları tedirgin etmeye başladı. 

 Gülşehir avcılar ve atıcılar kulubü Başkanı Ahmet CAN  Kızılırmak havzası Mevkii’nde ava çıktı ve Yılın En Büyük'üde sayılabilecek 350 kğ ağırlığındak yaban domuzu'nu avlamayı başardı .
 
CAN'ın her gün olduğu gibi daha  önceden belirlediği domuz yatağında beklemeye başladı. Geçiş yapmaya başlayan yaban domuzları'ndan gözüne kestirdiği yılın en büyüğüde sayılabilecek 350 kğ ağırlığındaki yaban domuzu'nu kafasından vurmak suretiyle tek kurşunla avladı.
 
 
 
CAN'ın AVLAMIŞ OLDUĞU 350 KĞ AĞIRLIĞINDAKİ YABAN DOMUZU'na HALKTAN BÜYÜK İLGİ.
 
Yılın En Büyük'üde sayılabilecek 350 kğ ağırlığındak yaban domuzu'nu Araçları ile görmeye giden vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemezken ,kimi vatandaşlar ise hayatlarında bu denli büyük bir yaban domuzu gördüklerinden dolayı hatıra fotoğrafı çektirdi.Kaynak: HABER GÜLŞEHİR.COM


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali - 3 yıl önce
abaoovvv bu domuz adamın.........nasıl öldürmüş
Avatar
Cahit - 3 yıl önce
hayvanlar aç yetkililer ve Vatandaşlarımız harekete geçmeli.
Önümüz kış, her kış binlerce kuş türü ölüyor Nevşehir'de. Halbuki sadece köylerde bir ev bir tabak kuş yemi dışarı koysa yeterli olur.
Bu diğer hayvanlar içinde geçerli.

Tanım:Resulullah (sav) buyurdular ki: "Bir adam yolda, yürürken susadı ve susuzluğu arttı. Derken bir kuyuya rastladı. İçine inip susuzluğunu giderdi. Çıkınca susuzluktan soluyup toprağı yemekte olan bir köpek gördü. Adam kendi kendine: "Bu köpek de benim gibi susamış" deyip tekrar kuyuya inip, mestini su ile doldurup ağzıyla tutarak dışarı çıktı ve köpeği suladı. Allah onun bu davranışından memnun kaldı ve günahlarını affetti." Resulullah'ın yanındakilerden bazıları: "Ey Allah'ın Resulü! Yani bize hayvanlar(a yaptığımız iyilikler) için de ücret mi var?" dediler. Aleyhissalatu vesselam: "Evet! Her "yaş ciğer" (sahibi) için bir ücret vardır" buyurdu.
Avatar
Merhaba - 3 yıl önce
Bu domuz deyil yaw bildiğin mutasyon geçirmiş canlı yawo_O
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 3 yıl önce
haydi sayin vatandaslar herkes silahini alsin bir domuzda vur kampanyasina sende katil bir domuzda sen vur katki sagla
Avatar
LOKMAN - 3 yıl önce
darısı nevşehirdeki avcılara inşaallah
Avatar
dom dom - 3 yıl önce
vay dogguz vay
Avatar
tmm mmmmmm - 3 yıl önce
Bu domuz adamı yir