banner461
banner195

Nevşehir’de Riskli Yol Güzergahları

Meteoroloji verilerine göre ilimizde önümüzdeki günler yağışlı ve soğuk hava etkili olmaya devam edecek. Kar yağışı ile birlikte ilimizin değişik merkezlerindeki yol güzergahları sürücüler açısından büyük risk taşıyor.

Nevşehir’de Riskli Yol Güzergahları
14 Aralık 2013 Cumartesi 11:58

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Meteoroloji verilerine göre ilimizde önümüzdeki günler yağışlı ve soğuk hava etkili olmaya devam edecek. Kar yağışı ile birlikte ilimizin değişik merkezlerindeki yol güzergahları sürücüler açısından büyük risk taşıyor.

Gerek aşırı kar yağışının kaydedilmesi, gerekse buzlanma olasılığının yüksek oluşu gibi nedenlerle ilimizde riskli yollar olarak adlandırılan yol güzergahlarında araç sürücülerin dikkatle seyir etmeleri gerekiyor.

Edinilen bilgiye göre, Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesi sınırları içerisinde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi güzergahında araç sürücülerinin çok dikkatli araç kullanmaları gerekiyor. Öte yandan Aksaray – Nevşehir il sınırına yakın bir alanda bulunan Alayhan yokuşu da dikkat edilmesi gereken güzergahlar arasında. 

Ürgüp ilçesine ulaşımın sağlandığı ve Panoromik seyir noktasının hemen altından başlayan yol güzergahında da gerek keskin viraj gerekse aşırı buzlanma nedeniyle araç sürücülerinin dikkatli seyir etmeleri gerektiği bildiriliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vf dxb - 4 yıl önce
fbd
Avatar
Sinan - 4 yıl önce
dün niğde ve aksaray istikametlerine gittim. derinkuyuya kadar ve acıgölden nevşehir yönüne kadar buzdan doğru dürüst asfalt görünmüyordu. sadece greyder kazımış. hiç bir tuzlama çalışması yapılmamış. i̇lla birilerinin ölmesi mi lazım
Avatar
bir hayırsever - 4 yıl önce
buralar dışında o kadar riskli yol var ki gözünüz gömüyor mu fib haber aracınızla şöyle bi çıkın niğde aksaray çevre yoluna nevşehir karayolları sağolsun yolları sıyırıp atmış ne tuzlama var ne önlem hiç birşey yok haber yapın da utansınlar biraz yatıyor memurlarımız yatıyor nevşehir il sınırını çıktığınız anda yollar açılıyor ama nevşehir sınırları komple riskli zincirsiz yola çıkmayın arkadaşlar.
Avatar
CENGİZ GÜVEN KARAYOLLARI - 4 yıl önce
arkadaşlar nevşehir karayollarinin karla mücadele ekibi 8.sürücü oparatörü 7.biçakli araçla yapiyor.arkadaşlar 26 personelimiz var.700.km lik bölünmüş yolumuz var.şubemize 7 yildir hiç personel alinmadi.araçlarimizin çoğu eski.özelleştirmeden dolayi birçok şube olarak mağduriyetimiz var bütün bu nedenlerden dolayi hizmette aksamalar oluyor.öte yandan birçok belediyenin işlerinide biz yapiyoruz.aksamalardan dolayi halkimizdan özürdileriz sağlicakla kalin.karayollari personeli adina cengiz
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce @CENGİZ GÜVEN KARAYOLLARI
bir zamanlar karayolları dedinmi cok popiler bir yerdi mayışların yüksek olduğu torpillerin girebildiği ha işinde az olduğu yerlerden biriydi demekki yedi yıldır onun sancısı çekiliyor eski günlere sayalım.
Avatar
cengiz güven - 4 yıl önce
ergen kardeş senin emekcilerinen bir problemin var herhalde,biz karayollarında 10 sene geçici işci olarak çalıştık maaşlarda dediğin kadar değil karayollarına gel tanışalım konuşalım,duble yolları yapan tamamı karayolları emekcileridir.işcilerin yatması ve çok maaş almasında bizim bir kabahatımız yok.sen hep aynanın tek tarafından bakmışın ,öbür tarafı görmüyorsun karayollarına gel ben sana diğer tarafları anlatayım.saygılar.
Avatar
cengiz güven - 4 yıl önce @Sinan
karayolları 2 günlük kar yağışında 180 ton saf tuzu yollara attı ama hava sıcaklı eksi 8 den sonra tuz etkisiz kalıyor.solisyonla kar mücadelesi yapmak gerekiyor solisyonda pahalı olduğu için alınmıyor.saygılar