banner461
banner195

Nevşehir’de Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor

Kurşunlu Camii, sabah namazı cemaati ile doldu taştı.

Nevşehir’de Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor
26 Ocak 2015 Pazartesi 17:22

banner143
banner134

 Kurşunlu Camii, sabah namazı cemaati ile doldu taştı.

Cami cemaati ve gençlerdeki kaynaşmayı sağlamak, sabah namazı bilincini diri tutmak amacıyla İl Müftülüğümüzün programı çerçevesinde Merkez Kurşunlu Camii, Bekir Efendi Camii, Alibey Camii ve Lale Camiinde “Sabah Namazı Buluşması” programı düzenleniyor…

Nevşehir’de yaklaşık 8 yıldır geleneksel hale getirilen ve ay boyunca sabah namazları öncesi okunan Hatm-i Şeriflerin duası, birer gün arayla dört cami ve diğer cami cemaatlerinin katılımıyla yapılmaktadır.

“Geç Kalma Genç Gel”, “Şehrin Kalbinde Buluşalım” projeleri çerçevesinde gençlerin de davet edildiği pazar günü sabah namazı buluşmasında, Kurşunlu Camii sabah namazında ilk kez bu kadar kalabalık gençleri ve cemaati bir arada gördü.

İl Müftüsü okunan hatimlerin sonunda; Özellikle Gençlerimizin şeytânî ve nefsânî tuzaklardan kurtulmaları, TV. ve İnternet, Telefon gibi aletlerin zararlarından korunmaları, ailesine, milletine ve bütün insanlığa hayırlı birer fert olmaları için, Milletimizin birlik ve beraberliği, dirlik ve düzenliği için dualar yaptı.

İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı Hatm-i Şerif duasının ardından, günün ilk ışıklarıyla birlikte cami bahçesinde bir hayırsever tarafından sıcak süt ve puaça ikram edilmesi memnuniyetle karşılandı.

Daha sonra vakti müsait olan cemaate ise hayırsever tarafından saban kahvaltısı ikram edilerek, program sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kurt canli - 3 yıl önce
Disardan bakinca sayi olarak inanc ve ibadet ehli insanlarin cogaldigini soylemek mumkun. Fakat islamin ozunun kimsede tezahur etmemesi; yani; fuhus, hirsizlik, rusvet, kayirmacilik, bosanma, tecavuz, kadina siddet vb. Suclar son 10 yilda katlanarak neden artiyor? Cunku maalesef Muslumanlar goruntude musluman. Esasa dair hic bir emare yok. Bu cok uzucu bir durum.
Avatar
KAPADOKYALI - 3 yıl önce @kurt canli
son derece doğru bir yorum..
Avatar
nevşehir sevdalısı - 3 yıl önce
kurt canlı/nın malline katılıyorm.ağzına sglık
Avatar
polat - 3 yıl önce
insan kendine bakmalı Müslümanım diyenler islamı öncelikle kendi ve ailesi çocuklarıyla yaşamalı