banner421
banner461
banner195

Nevşehir’de Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor

Nevşehir de Kurşunlu Camii, sabah namazı cemaati ile doldu taştı.

Nevşehir’de Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor

banner143
banner134

 Cami cemaati ve gençlerdeki kaynaşmayı sağlamak, sabah namazı bilincini diri tutmak amacıyla İl Müftülüğümüzün programı çerçevesinde Merkez Kurşunlu Camii, Bekir Efendi Camii, Alibey Camii ve Lale Camiinde “Sabah Namazı Buluşması” programı düzenleniyor…

Nevşehir’de yaklaşık 8 yıldır geleneksel hale getirilen ve ay boyunca sabah namazları öncesi okunan Hatm-i Şeriflerin duası, birer gün arayla dört cami ve diğer cami cemaatlerinin katılımıyla yapılmaktadır.

“Geç Kalma Genç Gel”, “Şehrin Kalbinde Buluşalım” projeleri çerçevesinde gençlerin de davet edildiği pazar günü sabah namazı buluşmasında, Kurşunlu Camii sabah namazında ilk kez bu kadar kalabalık gençleri ve cemaati bir arada gördü.

İl Müftüsü okunan hatimlerin sonunda; Özellikle Gençlerimizin şeytânî ve nefsânî tuzaklardan kurtulmaları, TV. ve İnternet, Telefon gibi aletlerin zararlarından korunmaları, ailesine, milletine ve bütün insanlığa hayırlı birer fert olmaları için, Milletimizin birlik ve beraberliği, dirlik ve düzenliği için dualar yaptı.

İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı Hatm-i Şerif duasının ardından, günün ilk ışıklarıyla birlikte cami bahçesinde bir hayırsever tarafından sıcak süt ve puaça ikram edilmesi memnuniyetle karşılandı.

Daha sonra vakti müsait olan cemaate ise hayırsever tarafından saban kahvaltısı ikram edilerek, program sona erdi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.