banner461
banner195

Nevşehir'de şehir içi ulaşım ücretlerine zam

Nevşehir'de şehir içi ulaşım ücretlerine zam yapıldı.

Nevşehir'de şehir içi ulaşım ücretlerine zam
12 Mayıs 2014 Pazartesi 11:07

banner143
banner134

 Nevşehir il merkezinde şehir içi ulaşım ücretleri arttı. Bu sabah itibariyle uygulanmaya balanılan yeni fiyat tarifesine göre 1,25 TL olan öğrenci ücreti 1,40 TL oldu. Tam yolcu taşıma ücreti ise 1,50 TL'de 1,75 TL'ye yükseltildi.

Zamlı tarifeyle ilgili açıklama yapan Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Odsı Başkanı Mustafa Düzgün, "2011 yılından beri şehir içi dolmuş ücretlerimizde hiçbir artış olmadı. Ancak bu süeç içinde akaryakıt giderleri başta olmak üzere araçların çeşitli giderlerinde artışlar yaşandı. Bu nedenle Nevşehir'de hizmet veren halk otbüslerinde fiyatların az da olsa yükseltilmesi oy birliğiyle kabul edilmiştir" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
az dediği oran yaklaşık %17 bence kartlı sisteme geçilmeli halk otobüslerinde böylece otobüslere binen insan sayısı belli olacak gelirleri giderleri net ortaya çıkar vergilerinide tam öderler.
Avatar
Vatandaş-2 - 4 yıl önce
belediyemizin bu tekelci zihniyetten biz vatandaşları kurtarmalarını,eskiden olduğu gibi ve diğer belediyelerde olduğu gibi kendi otobüslerini devreye sokmalarını rica ediyorum.nasıl bir maliyetmiş anlam veremiyorum.2000 evlerden araç bir çıkıyor,in bin yapıp müşteri hiç azalmadan yeni tokiye ulaşıyor.bu aradada tahminm ve görmüş olduğum kadarıyla yaklaşık 60-80 arası yolcu aynı otobüsü kullanıyor oda tek seferde 90-120 tl. yapar artık günlük rutları ve 30 günü hesaplarsanız maliyetin büyüklüğünü anlarsınız.ama zaten şunu belirteyim şu nevşehirde ne otobüscüler nede fırıncıları doyuramazsınız.nediyeyim allah bildiği gibi yapsın.
Avatar
VATANDAŞ - 4 yıl önce
çok uzak mesafe gi̇di̇yoruz ya o yüzden yaparlar.
adam toki̇den termi̇nale ayni parayi veri̇yor kocaçaydan vali̇li̇ğe ayni parayi veri̇yor mesafe farkli fi̇yat ayni ne saçma i̇ş
Avatar
TATLI KÂR ACI FATURA ! - 4 yıl önce
nevşehir,şehir içi ulaşımı en pahalı illerden birisi. birkaç kilometrelik mesafeler için 1,75 tl çok fazla. 20 km yol giden ilçe dolmuşları bile 3 tl'ye taşıyor. şehir içi taşımanın tatlı kârının faturasını da vatandaş acı acı ödüyor.
Avatar
ZAMMI PROTESTO EDELİM - 4 yıl önce
bu haksız zammı protesto için mecbur olmadıkça otobüse binmeyelim. yürüyerek hem sağlığımızı hem de paramızı koruyalım. bugünden itibaren ben başlıyorum. siz de var mısınız böyle bir protestoya?
Avatar
Gülşehirli vatandaş - 4 yıl önce
ben hergün 2 tl ye gülşehir gibi yaklaşık 20 km.mesafeden geliyorum.birde şehir merkezinden sanayi tarafına şehir içi dolmuşa biniyorum.ve yaklaşık 3 km.mesafeye 1.75 tl veriyorum.bu allahtan revamı ya.allah sizi bildiği gibi yapsın inşallah,gözü doymaz açlar.fetullah gülen in beddualarına gelesiniz inşallah...
Avatar
tarafsız - 4 yıl önce
Mazot litre fiyati 4.33 ve üzerinde bile bazı yerlerde o yüzden çok görmemek lazım ekmeğe elektriğe gelen zamlara itiraz yok da toplu ulaşım a gelen zama neden itiraz var
Avatar
bu ne yaa - 4 yıl önce
mozot fiyatları düştü bunlar zam yapıyo hacıbektaş 50 km re 3 tl bence 1250 olmalı çünkü mazot düştüüüü