banner461
banner195

Nevşehir’de Şehitler Ve Gazileri İçin Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Nevşehir’de, ’Nevruz Bayramı’ ve ’Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günü ’ dolayısıyla fidan dikimi yapıldı.Nevşehir Şehitleri ve Gazileri Hatıra Ormanı fidan dikimi için Göre Kasabası Âşıklı Dağ mevkiinde yapılan ağaçlandırma...

Nevşehir’de Şehitler Ve Gazileri İçin Hatıra Ormanı Oluşturuldu
21 Mart 2016 Pazartesi 15:21

banner143
banner134
Nevşehir’de, ’Nevruz Bayramı’ ve ’Ormancılık, Su ve Meteoroloji Günü ’ dolayısıyla fidan dikimi yapıldı.
Nevşehir Şehitleri ve Gazileri Hatıra Ormanı fidan dikimi için Göre Kasabası Âşıklı Dağ mevkiinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarına AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Göre Belediye Başkanı Mustafa Topçu ve özel insanlar eğitim merkezi öğrencileri katıldı.
Nevşehir Şehit ve Gazileri hatıra ormanı fidan dikiminde açıklamada bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, "Nevruz Bayramı ve Ormancılık, Su ve Meteoroloji günü kapsamında Yeşil Nevşehir için fidanlarımızı dualarla bereketli topraklarımıza diktik. Nevruz’ un yeni fidanlarımızın yeşermesine vesile olmasını temenni ediyorum. Ecdadımızın sevgi tohumları ektiği yurdumuzda, barışın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin devam etmesini niyaz ediyorum. Milli birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere en anlamlı cevap, 79 milyon vatandaşımızın sağduyulu ve vakur duruşu olmuştur. Bizler Ulu Çınar, Osmanlı Devleti’nin, torunları olarak yüzyıllardır barış coğrafyası Anadolu’yu doğusundan batısına kuzeyinden güneyine birlikte vatan edindik, birlikte mücadele ettik, Ulu Çınar’ın gölgesinde kardeşçe yaşadık. Bugün burada Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Efendimizin ‘ Kıyamet kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz.’ hadis-i şerifleri gereği dualarla fidanlarımızı diktik. Bu fidanları hep birlikte yaşatacağız.” diye konuştu.
Hatıra fotoğraflarının çekimi sonrasında etkinlik son buldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.