banner461
banner195

Nevşehir'de Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı

Nevşehir Belediyesi’nde görev yapan Memur Sen konfederasyonuna bağlı Bem-Bir- Sen’e üye 158 memurun 1 yıl süre ile geçerli olacak Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.

Nevşehir'de Sosyal Denge Sözleşmesi İmzalandı
11 Nisan 2014 Cuma 12:04

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi’nde görev yapan Memur Sen konfederasyonuna bağlı  Bem-Bir- Sen’e üye 158 memurun 1 yıl süre ile geçerli olacak   Sosyal Denge Sözleşmesi imzalandı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Sosyal Denge Sözleşme imza töreninde yaptığı açıklamada, hizmet üretimi için ailelerinden bile fedakarlık yapan memur ve işçilerin hak ettiği bir ücreti almaları için bugüne kadar hiçbir şekilde pazarlık anlayışı içerisinde olmadan sözleşmeler imzaladıklarını belirtti. Ünver şöyle konuştu; “  Eğer bir yerde hizmet üretiliyorsa, bunun bir bedeli olacaktır.10 yıldır biz arkadaşlarımızla uyum içerisinde çalıştık. Belediyemizin üzerine düşen görevi yapmak için elimizden gelen gayreti   gösterdik.  Belediye çalışanlarımız ailelerinden fedakarlık    göstererek çalışırken, bu şehir insanlarının onlara karşı duyarsız kalmaları mümkün değil. Bu şehrin insanlarının temsilcileri olarak biz de   o emeği ödeşmek istiyoruz. Tüm mesele bu .  Bunun için de   oturup  çalışanımıza,  üç kuruş aşağı verebilmek için pazarlık yapmaya gerek yok. Kimse ile işçi ve memur kardeşlerimizin hakları üzerine pazarlık yapmadık, bundan sonra da yapmayız. Biz kavga ve patırtı ile karşılaşılan sorunların çözülemeyeceğine inananlardan olduk. Dostluk ve kardeşlik içerisinde çözümler üretiyoruz. Gerek işçi ve gerekse memurlarımızın aldıkları her kuruş ücret  sonuna kadar helal olsun. Bundan sonraki süreçte de imkanlarımız ve yasaların bize izin verdiği çerçevede de gereken yapılacaktır. Sözleşmenin memur arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı’ da ,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in örnek ve model bir yönetim anlayışı içerisinde olduğunu belirtti.

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz ve Bem-Bir-Sen Nevşehir Temsilcisi Feridun Özdemir’in de katıldığı törende daha sonra Nevşehir Belediyesi’nde görev yapan 158 memuru ilgilendiren Sosyal Denge Sözleşmesi, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Recayi Karslı arasında imzalandı.

Sosyal Denge  Sözleşmesi  ile memurların maaşlarında ve sosyal haklarda iyileştirme yapıldı.

 Karslı, sözleşme imza töreninin ardından çalışanlar ve sendika adına Ünver’e Çini vazo hediye etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.