banner461
banner195

Nevşehir'de Süper ve Hiper Marketlere Tepki

Nevşehir Bakkal ve bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, Türkiye genelinde olduğu gibi son yıllarda ilimizde de artan Süper ve Hiper Marketlere tepki gösterdi.

Nevşehir'de Süper ve Hiper Marketlere Tepki
23 Haziran 2014 Pazartesi 20:48

banner143
banner134

 Yasımızı İstiyoruz

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Bakkal ve bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, Türkiye genelinde olduğu gibi son yıllarda ilimizde de artan Süper ve Hiper Marketlere tepki gösterdi.

Ülkemizde mevcut koşullarda Bakkal esnafının büyük süper ve Hiper marketlerle mücadele edemediğine, her geçen yıl onlarca bakkal esnafının kepenk kapatmaya devam ettiğine dikkat çeken Nevşehir Bakkal ve Bayiler Odası Başkanı Yaşar Göncü, son yıllarda Türkiye genelinde olduğu gibi Nevşehir'de de büyük marketlerin ve alışveriş merkezlerinin sayısının hızla arttığını söyledi.

Bu durumun en çok küçük bakkal esnaflarını olumsuz etkilediğini ifade eden Göncü, oda başkanlığına seçildiği 1996 yılında bin 200 üyeye sahip iken bu gün üye sayısının bin 175 e düştüğünü açıkladı.

Göncü, "Son yıllarda büyük marketlere karşı bir yaşam mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelede her geçen yıl birçok arkadaşımız kepenk kapatarak pes etme durumunda kalıyor. Ben bile kendi işyerimi kapatarak seyyar olarak çalışmaya başladım. İçerisinde bulunduğumuz durum hiçte iç açıcı değil. Şehrin dört bir yanı büyük marketler ile doldu. Bunlarında büyük bölümü büyük şehirlerden gelen sermayelerce oluşturulmuş. Bunların Nevşehir ekonomisine de önemli bir katkıları yok. Kullandıkları araçların lastiklerini bile buradan almıyorlar. Fiyatlar konusunda ise küçük bakkallar ile sanıldığı kadar bir fark yok. Bu nedenle vatandaşlarımızın bizlere sahip çıkmalarını istiyoruz" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bakkal - 4 yıl önce
bu market cincirleri ellerinden gelse ekmegi bile nevşehirden almacak gidip kırşehirden getirecek ama kırşehirde ekmek pahalı oldugu için bizim fırınlarda uzuz verebilmek için irbiriyle yarışıyor. nevşehir esnafı bu yabancılara tepkı koyması lazım alışverişi nevşehirliden yapaçakki nevşehirlide ondan yapsın.yoksa beş yıl sonra esnaf kalmaz.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
sayın başkanım sızlanma ve şikayet yerine nevşehir esnafı olarak birlik oluşturup, kooperatif şeklinde veya adını siz koyun.. ülkemizde geçerli olan örgütlü esnaf çalışma şekline geçseniz de hem esnafımız hemde halkımız kazansa..önce sizler sermaye birlikteliğiyle güçlenseniz herkesin ekonomisine katkı olacağı kanaatindeyim.. zaman örgütlü çalışma iş üretme zamanı..
Avatar
cevap - 4 yıl önce @bakkal
nevşehirli esnafın hanımı kayseri'den yada sosyete pazarından alış veriş yapıyor. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. siz kimi kandırıyorsunuz başkanım. amaç sadece biz kazanalım, vatandaşın cebinden çıkan paranın önemi yok. sadece kendilerini düşünüyorlar. başkanım üye sayısından önce güleryüzlü üye sayısını açıklasın...
Avatar
EPEY DÜŞMÜŞ - 4 yıl önce
bayaği üye sayiniz düşmüş başkan 1.200 den 1.175 e büyük düşüş bu.ai̇datlariniz epey azalmiş olmali.
Avatar
bakkal - 4 yıl önce
gecmıste bız cocukken poşet vermeyen bakkallarımız vardı, ekmek sayısına göre poşet verılırdi.
Avatar
bakkal - 4 yıl önce
yaşar bey şimdiye kadar nerdeydin aklına yenimi geldik iş işten geçtikten sonramı oraya oturmakla olmuyor bunları önceden düşünecektiniz
Avatar
Bakkal Köksal - 4 yıl önce
18 senede 25 üye azalmış ama başkan 25bin azalmış gibi açıklama yapmış oldu mu şimdi bu
Avatar
Cahillik - 4 yıl önce
Yapılan yorumlara bakıyomda 1 tane düzgün yorum yok insanlar neyin kafasını yaşıyorsunuz bu kafayla dewam edin siz