banner461
banner195

Nevşehir'de Tarihi Çeşmeler Ağlıyor

Nevşehir Belediyesinin bir dönem sahip çıkmayı planladığı il merkezindeki 30 dolayındaki tarihi kültür mirası niteliğindeki çeşmelerin ne zaman, kim tarafından sahiplenileceği sorusuna bir yanıt bulunabilmiş değil.

Nevşehir'de Tarihi Çeşmeler Ağlıyor
16 Ağustos 2014 Cumartesi 10:50

banner143
banner134

 Kültür Mirasına Kim Sahip Çıkacak  

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediyesinin bir dönem sahip çıkmayı planladığı il merkezindeki 30 dolayındaki tarihi kültür mirası niteliğindeki çeşmelerin ne zaman, kim tarafından sahiplenileceği sorusuna bir yanıt bulunabilmiş değil.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in üzerinde hassasiyetle durduğu bilinen tarihi çeşmelerin onarımı ve yeniden faal duruma getirilmesi konusunda bölge koruma kurulu ya da anıtlar yüksek kurulu gibi kurumların ne yaptığı da koskoca bir soru işareti durumunda.

Tahtacami mahallesinde bulunan tarihi çeşme de il merkezindeki birçok çeşme gibi içler acısı bir durumda. Yılların yıprattığı ve artık virane görüntüsünden başka çevreye bir katkı sağlamayan tarihi çeşme de ilimiz merkezinde yeniden kültür mirasımıza kazandırılmayı bekleyen çeşmelerden sadece biri. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SAHİPSİZLİK - 4 yıl önce
önce bu konuyu takip ederek gündemde tuttuğunuz için teşekkür ederim.nevşehirin tarihi değer ve eserlererine sahip çikmayan tüm! a-z ye yöneticilerine de yaziklar olsun diyorum.oyum da güvenim de haram olsun.