banner461
banner195

Nevşehir'de termometreler 33 dereceyi gösterdi

Haziran ayını serin ve yağışlı geçiren Nevşehir Temmuz ayı ile birlikte ısındı. Hava sıcaklıklarının bir anda yükselmesi öğle saatlerinde sokakta bulunan vatandaşları olumsuz etkiledi.

Nevşehir'de termometreler 33 dereceyi gösterdi
06 Temmuz 2015 Pazartesi 23:35

banner143
banner134
Nevşehir’de yaz ayının en sıcak günü Temmuz ayında yaşanmaya başladı. Haziran ayında mevsim normallerinin altında sıcaklık hisseden Nevşehirliler, ayın büyük bir kısmını yağmur ve dolu yağışıyla geçirdi. 

Temmuz ayına girilmesiyle birlikte sıcaklıklarda artmaya başladı. Temmuz ayının başlamasının ardından en sıcak günün yaşandığı Nevşehir'de termometreler 33 dereceyi gösterdi. Aşırı sıcak nedeniyle sokağa çıkan vatandaşlar zorlanırken, birçok kişi ise öğle sıcağını parklarda ağaç ve bina gölgelerine oturarak geçirmeyi tercih etti. Ağaç altlarında ve parklarda ise gölge altları tamamen dolması dikkat çekti. 

Haziran ayının serin ve yağışlı geçmesi ise Ramazan ayında oruç tutanları rahatlatmıştı. Ramazan ayının yarısını bu şekilde geçiren vatandaşlar, sıcakların başlamasıyla olumsuz etkilendi. Pazar Alışverişi için çarşıya çıkmak zorunda kalanlar, sıcakta zor anlar yaşadılar.


Nevşehir Atatürk Bulvarı Gülbahçe önündeki termometreler hava sıcaklığını 33 derece olarak ölçtü.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.