banner461

Nevşehir'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi verildi.

Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından Milli Eğitim idarecileri ve rehber öğretmenlere yönelik ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi’ verildi.

Nevşehir'de Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi verildi.
04 Ocak 2016 Pazartesi 09:22

banner143
banner134
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, hizmet içi eğitim programı kapsamında, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” konusunda farkındalık oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen eğitime,Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri ile okullardaki rehber öğretmenler katıldı.


Düzenlenen eğitimlerde Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi yöneticisi Şermin Tatar tarafından Kadına Yönelik Şiddet ve Şiddet türleri, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinde Kadın ve Erkek Rolleri, Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin İnsan Sağlığı Üzerindeki Etkilerine ilişkin olarak bilgiler verildi.


Eğitimde kadınların çeşitli sorunlar ve şiddet karşında maruz kaldıklarında başvurabilecekleri kişi ve kurumlar hakkında bilgilendirmek yapıldıktan sonra Nevşehir Kadın Danışma Merkezi’nin hizmetlerine yönelik olarak da bilgiler aktarıldı. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.