banner421
banner461
banner195

Nevşehir'de Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi

Nevşehir ‘de vergi rekortmeni olan şirketlere düzenlenen törenle plaket verildi.

Nevşehir'de Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi

banner143
banner134
VERGİ REKORTMENLERİNE ÖDÜL


Nevşehir ‘de  vergi rekortmeni olan  şirketlere düzenlenen törenle plaket verildi.

Nevşehir Defterdarlığı tarafından düzenlenen törene  Nevşehir Valisi  Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı  Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler, Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu,Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  M. Arif Parmaksız  daire müdürleri ve  vergi mükellefleri katıldı.

Törende bir konuşma yapan  Nevşehir Defterdarı  Hatice İşcen Ercoşman,  her yıl  Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından  verginin toplumun tüm kesimlere benimsetilmesi,vergilerin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının sağlanması amacıyla  Vergi Haftası’nın kutlandığını  ve bu yıl 25. sinin gerçekleştirildiğini  belirterek,  vergi rekortmenlerine ve vergisini ödeyen tüm mükelleflere teşekkür etti.

Daha sonra sözalan  Vali Mehmet Ceylan’da toplumsal barışın sağlanması için kazancın vergilendirilmesinin çok önemli olduğuna dikkati çekerek , “Yaşanabilir bir ülke için vergilendirilmiş kazanç önemlidir.Bende şehrimizde  kazancını  oranında vergisini veren tüm müteşebbislerimizi  kutluyorum” dedi.

 Konuşmaların ardından  Kurumlar Vergisi birincisi Altın İplik Deri Konfeksiyon Limited Şirketi  Sahibi  Muzaffer Atılgan’a Vali Mehmet Ceylan,  Kurumlar vergisi ikincisi Apak Pazarlama ve Gıda sanayi Şirketi yetkilisine Jandarma  Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul, Kurumlar Vergisi Üçüncüsü Turasan Pazarlama Sanayi yetkilisine Cumhuriyet Savcısı Osman Nuri Güler, Gelir Vergisi üçüncüsü Nebil Tahincioğlu’na İl Emniyet  Müdürü Metin Kalayoğlu , Kurumlar vergisi dördüncüsü Anka Meijer tohumculuk  Müdürü Nejmi İnan’a Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  M.Arif Parmaksız tarafından plaketleri verildi.

Kurumlar Vergisinde Nevşehir de il beşincisi olan Çevrükler iş Makinaları ve Zir. Al. İm.San.Tic.Ltd.Şti.ne Plaketini Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş takdim etti.


Vali CEYLAN Geleneksel 25.Vergi Haftası Etkinlikleri içerisinde yer alan ve 2013 yılı mart ve nisan aylarında en yüksek kurumlar ve gelir vergisi beyan eden ilk beş mükellef için düzenlenen vergi rekortmenleri ödül törenine katıldı.

   Nevşehir Defterdarı Hatice İŞÇEN ERCOŞMAN'dan sonra konuşan Vali CEYLAN "İlimiz vergi tahsilat gelir-gider oranı bakımından yüzde elli-ellibeş seviyelerinde, İlimizin de plakası elli olduğuna göre Türkiye ortalamalarında sayılırız fakat daha daha çok çalışarak bu ortalamayı yükseltmek Nevşehir'i üst sıralara taşımak zorundayız." dedi.

   Vali CEYLAN İlimizdeki dereceye giren vergi mükelleflerine işlerinde başarılar dileyerek işlerinin daha çok büyümesini ve vergi gelirlerinin artmasını temmenni ettiğini söyledi.

   İlimiz vergi rekortmenleri listesi:

 

Sıra No

Vergi Dairesi

Plaket, Hediye Kiti Ve Teşekkür Belgesi Alacak Olan Mükellefin Adı Soyadı

Mükellefiyet Türü

1

Nevşehir Vergi Dairesi

Altın İplik Deri Konf. Ltd. Şti.

Kurumlar V:

2

Nevşehir Vergi Dairesi

Apak Pazarlama ve Gıda San. Tic. Ltd.Şti.

Kurumlar V.

3

Ürgüp Malmüdürlüğü

Turasan Pazarlama San. Ve Tic. Ltd.Şti

Kurumlar V.

4

Nevşehir Vergi Dairesi

Anka-Meijer Tohumculuk Ltd. Şti.

Kurumlar V.

5

Nevşehir Vergi Dairesi

Çevrükler iş Makinaları ve Zir. Al. İm.San.Tic.Ltd.Şti.

Kurumlar V.

1

Ürgüp Malmüdürlüğü

Muzaffer ATILGAN

Gelir V.

2

Nevşehir Vergi Dairesi

Nafiz DİRİKOÇ

Gelir V.

3

Ürgüp Malmüdürlüğü

Nebil TAHİNCİOĞLU

Gelir V.

4

Nevşehir Vergi Dairesi

Şükran CUMAGİL

Gelir V.

5

Nevşehir Vergi Dairesi

Ali IŞIKSAÇAN

Gelir V. 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüp - 4 yıl önce
hangi yılın rekortmeni bu esnaflarımız yıl yazmamışınız da
Avatar
mey nerde - 4 yıl önce
hani mey nerde işçisini iyi kandırıyorya bizden fazla ödeyan yok diye ferruh bey noldu batıştamısınız milletin çalışanın hakkını yerseniz
Avatar
nevşehir - 4 yıl önce
sanırım 2012 yılı kurumlar ve 2012 yılı gelir vergisi olmalı, çünkü 2013 hesap dönemine ait vergiler daha kesinleşmedi