banner461
banner195

Nevşehir'de Yolcu otobüsüne silahlı saldırı iddiası

Dün gece saat 23:00 sularında Uçhisar Cevizli Bağ Mevkii'nde seyir halinde olan yolcu otobüsüne silahla iki el ateş edildiği iddia edildi.

Nevşehir'de Yolcu otobüsüne silahlı saldırı iddiası
13 Eylül 2014 Cumartesi 20:40

banner143
banner134

 Nevşehir Adnan Menderes Otobüs Terminali'nden hareket ederek Göreme Beldesi'ndeki terminale yolcu almak için gitmekte olan özel bir firmaya ait şehirlerarası yolcu otobüsünün Cevizli Bağ Mevkii'nden geçtiği sırada arıza lambaları alarm verdi. Otobüsü yol kenarında durduran şoför motor kısmında litrelerce yağın akmakta olduğunu gördü.

Çevredeki bazı vatandaşlar silah sesi duyduklarını ve akabinde otobüsün yağ akıtmaya başladığını belirttiler. Olay yerine gelen jandarma çevrede araştırma yaparken,  akan motor yağı nedeniyle yolu bir süre trafiğe kapattı. Litrelerce yağın aniden boşaldığı karayoluna diğer araçların kaymasını engellemek için toprak döküldü. 

Jandarma ekipleri de Göreme Beldesi'ne ulaşan yolda gece geç saatlere kadar kimlik kontrolü yaptı.

Otobüsün ani arızasının nedeninin magandalar tarafından sıkılan kurşunların motora isabet etmesi nedeniyle gerçekleşmiş olabileceği şüphesi üzerine inceleme ve soruşturma başlatıldı. Yolcular aynı firmaya ait başka bir otobüsle seyahatlerine devam ettiler


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gerek yok - 4 yıl önce
Otobüse silahla ateş açılmış ve o anda şöför kenara çekmiş otobüsü ve araca silahla saldırı olmuş dogrudur bu olay ki 12 saat yolculugu 17 saat te gelen benim ailemdi ve araçta bulunan 16 kişilik asker gurubuda arkada oturuyordu ve araca arkadan ateş açılmış 20:30 da olay olmuş 01:30 da şirket yeni araç ile yolcuları götürmüştür