banner461
banner195

Nevşehir'deki Amirlere Kötü Haber

Maliye Bakanlığı tarafından kiralık makam araçlarına kısıtlama getiriliyor.

Nevşehir'deki Amirlere Kötü Haber
27 Ağustos 2014 Çarşamba 12:43

banner143
banner134
Nevşehir'de birçok daire müdürü kiralık otomobile biniyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamudaki araç kiralamanın tasarruf amacı ile yeniden gözden geçirileceğini söyledi. Buna göre, araçların kira bedelleri ile şoför ücretlerine artık üst sınır gelecek ve kiralamalar bundan sonra yakıt hariç yapılacak. Türkiye'de merkezi yönetim kapsamındaki idarelerde 15 bin civarı kiralık araç kullanılıyor. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bu durumun kamuya ciddi yük getirdiğini söyledi. Kamunun son 4 yıldaki araç kiralama maliyetlerinde neredeyse yüzde 100'lük artış olduğuna dikkati çeken Şimşek,"Araçların kira bedellerine ve şoför ücretlerine artık üst sınır gelecek ve kiralamalar bundan sonra yakıt hariç yapılacak" dedi.

Nevşehir'de de birçok kurum amiri kiralık araç ve şoför kullanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ülkü Aslan - 4 yıl önce
makam aracı gibi unsurlar toplumun içine ikilik sokmak, halkı ötekileştirmektir. bugün avrupada hiç milletvekiline makam aracı verilmezken bizim bütün kurum amirlerimiz, şube müdürlerimiz makam aracına biniyor. dolayısıyla kendilerini halktan üstün görüyorlar. makam aracı sadece ülke liderlerine ve çok üst düzeydeki önemli kişilere tahsis edilmelidir. cumhurbaşkanı, başbakan, anayasa mahkemesi başkanı, yök başkanı, yargıtay başkanı, il valileri, ilçe kaymakamları, ağır ceza reisler, cumhuriyet başsavcısı, emniyet müdürü, garnizon komutanı vs gibi. yaptıkları vazife nedeniyle korunmaları gerekirken kişilere tahsis edilmelidir. bunlar dışında bir kurum amirinin hiç ihtiyacı olmamalı. seçilmiş bir milletvekilinin veya bakanın ihtiyacı olmamalı. milletvekili seçen bizleriz ama altlarına resmi plakalı araç verilince sanki osmanlı padişahlarının soyundan gelmişler gibi bir havaya bürünüp, halkı hor görmeye başlıyorlar. zaten dünya kadar maaş alıyorlar. arabalarınıda kendileri almalıdır.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
devletin işine kullanırsalar mesele yok hepsi yani bir kısmı özel işinde kullanıyo allah soracak elbet
Avatar
Vatandaş lakaplı - 4 yıl önce
Kahraman o araçlarda takip cihazı var nezaman nereye gittiği an ve an belli hatta siyah plakadan takibi daha iyi sen rahat ol gerilme
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
birinde takip cihazı çıksın sana tava ısmarlayacam ne cihazı hiç birinde yok sivil kiralık araçları bazıları fırsat biliyo her naneyi yiyo
Avatar
bende isterim - 4 yıl önce
makam aracı kimlerin olmalı.1-il valisi...2-emniyet müd...3-il garnizon--jandarma komutanı.4-cumhuriyet baş savcısı...bunların dışındakiler kaldırılmalı..okullara öğrenci taşıyan makam araçları var..
Avatar
damat - 4 yıl önce
ne lüzumu var arabaya.olacaksa elarabası pazararabası olsun.