banner461
banner195

Nevşehir’den Başbakan Erdoğan’a One Minute

İşçi Partisi İl başkanlığı il merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğıan’ın Diyarbakır gezisi eleştirildi.

Nevşehir’den Başbakan Erdoğan’a One Minute
20 Kasım 2013 Çarşamba 18:55

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İşçi Partisi İl başkanlığı il merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğıan’ın Diyarbakır gezisi eleştirildi.

Gülbahçe önünde düzenlenen basın toplantısı İşçi Partisi mensubu bir bayan tarafından Andımızın okunması ile başladı. Ardından konuşan İşçi Partisi İl Başkanı Mustafa Soner Menekşe, “Cumartesi günü, tüm dünyanın gözü önünde TC Başbakan'ı tarafından Türk Devletine, Türk Milletine hakaretlerin en ağırı gerçekleştirildi. Erdoğan ve Bakanları devletin tüm olanaklarını sonuna kadar zorlayarak, her türlü devlet geleneklerini ve devlet protokolünü yok sayarak bu hakarete çanak tuttular. Dünün aşiret reisi, bugünün Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin lideri Barzani büyük bir devlet başkanı gibi karşılanıyor, Diyarbakır’da “Biji Kürdistan” (yaşasın Kürdistan) naraları atılıyor!. Türkçe pankartlar, afişler de var, ama her yer Kürtçü afişlerle donatılmış!.. Türk Bayrakları ile AKP flamaları tutuşturulmuş!.. Türk Bayrakları neredeyse hiç fark edilmiyordu!.. Rejimi değiştirdik diyerek Atatürk Cumhuriyetini, Türküyle Kürdüyle Türk milletini hedef alan bu iktidarı yıkmaktan başka çaremiz yoktur! 10 Kasım’da bir milyon Ankaralı bu azimle Aslanlı Yol’a girmiş ve iktidarı yıkma kararını açıklamıştır. Oysa Cumhuriyet güçlerinin önünde tarihî bir olanak var. Milli Güçlerin seçimi kazanması için bütün şartlar elverişlidir. AKP Cumhuriyeti yıktı ve Türkiye’yi bölüyor. AKP iktidarı, Tayyip Erdoğan ile Gül-Gülen-Arınç üçlüsü kavgaya tutuştukları için değil, Cumhuriyeti yıktığı ve vatanı böldüğü için yıkılıyor. AKP iktidarı, PKK ile ortaklık kurduğu için yıkılıyor! PKK ile el ele veren yıkılır! Diyarbakır Değişecek. Tayyip Erdoğan, Bismil’de projeyi bütün açıklığıyla ortaya koydu: “Diyarbakır değiştikçe, Irak değişecek, Suriye değişecek.” Yani; “Önce Türkiye’yi böleceğiz, sonra Irak’ı ve Suriye’yi”. Suriye ve Irak’ta kayaya çarpan ABD, “Büyük Kürdistan”ı uygulayabilmek için “Diyarbakır’ı merkez yapma” planına sımsıkı sarıldı. Bunun için piyonlarını ileri sürdü. İşçi Partisi görev başındadır. Türkiye’nin bölünmesine izin vermeyeceğiz. Diyarbakır’sız Türkiye olmaz! Diyarbakır bizimdir! Diyarbakır, Türküyle, Kürdüyle Türk Milletinindir. Milletimizi birleştiriyoruz: Bölenleri, yıkacağız! Bütün yurttaşlarımızı, bölünmeye geçit vermemek için ayağa kalkmaya, Atatürk’ün İktidar yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz!. İşçi Partili en önde, CHP’li, MHP’li, AKP’nin yurtsever ve cumhuriyetçileri bu iktidar yürüyüşünde birleşmektedir. Kürdümüz, milletimizin ayrılmaz yurttaşı olarak o yürüyüşün içindedir ve önümüzdeki süreçte çok daha yoğun katılacaktır. Türk Milleti, Aslanlı Yol’dan hükümete yürüyor! Atatürk Türkiye’de yeniden iktidar oluyor!” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kürşat reis - 5 yıl önce
Tipe bak kendi iyi bişey olsa işçi partili olmaz
Avatar
demirhan - 5 yıl önce
sözde ulusalcı milliyetçi işçi partisi .diyarbakır gezisini eleştiriyor.perinceği bu millet çok iyi tanısı kandil dağlarında apo ile kucaklaşırken.diyarbakıra gidin binlerce insanın eline türk bayrağını verin."tek millet.tek bayrak tek vatan söylettirin.bizim başka bayraklara ihtiyacımız yok deyin.eyy menekşe basitliği bırak.bu yürek işi.o yürek tavşanlarda olmaz.
Avatar
kim - 5 yıl önce
ne garip şu adam akp sayesinde belediye bir müddet işçi olarak çalıştı kendi isteğiyle edistifa etti tazminat alıp çıktı açıklamayı çok görmedim
Avatar
Serap Başaran - 5 yıl önce
İşçi partisi genel başkanı Doğu Perinçek le PKK teröristleri ve terörist başı Öcalanın verdikleri samimi pozları unutmadık. Sizin ne haddinize bildiri yayınlamak. Çapulcular, bozguncular