banner461
banner195

Nevşehir’den Bayır Bucak Türkmenlerine 169’uncu Tır Gönderildi

Nevşehir İHH temsilciliği tarafından Bayır Bucak Türkmenlerine yardım göndermek üzere 169’uncu TIR yola çıktı.Nevşehir Gülbahçe önünden düzenlenen bir program ile İHH tarafından Bayır Bucak Türkmenlerine yönelik 169’uncu yardım...

Nevşehir’den Bayır Bucak Türkmenlerine 169’uncu Tır Gönderildi
04 Nisan 2016 Pazartesi 13:14

banner143
banner134
Nevşehir İHH temsilciliği tarafından Bayır Bucak Türkmenlerine yardım göndermek üzere 169’uncu TIR yola çıktı.
Nevşehir Gülbahçe önünden düzenlenen bir program ile İHH tarafından Bayır Bucak Türkmenlerine yönelik 169’uncu yardım TIR’ı dualar eşliğinde gönderildi. Nevşehir İHH temsilcisi Baki Öncel, İHH olarak Osmaniye’ye gönderilen yardımla ilgili şunları söyledi:
“Ülkemizde Türkmenlerin en fazla bulunduğu yerler Yayladağ ve Osmaniye’dir. Bu TIR’ı Osmaniye İHH aracılığıyla ilde sığınmacı olarak bulunan Türkmen kardeşlerimize dağıtılmak üzere gönderiyoruz. Patates, protein bakımından çok zengindir. Pratik olarak yemek yapılabiliyor. Suların iyi kullanılamadığından dolayı özellikle ishal yaptığı bir durumda faydalı olduğunu söylüyorlar. Patates gönderilmesi istekleri oluyor. Biz de Nevşehir’in üretimi olan patates ve un göndermeye gayret ediyoruz. Geçmişte yüklü miktarda un göndermiştik. Şimdi de patates göndermeye gayret edeceğiz. Mazlumların yanında olmak Nevşehir halkının ve İHH vazifesi haline dönüştü. Her hafta veya 10 günde bir TIR dolusu yardım gönderme planımız doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz.”
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.