banner461
banner195

Nevşehir'den Bir Genç Kızımızın PKK'ya Katıldığı İddiası Şok Yarattı

2 Şubat 2014’te Ankara’da üniversite okurken kaldığı yurttan gizlice ayrılarak terör örgütü PKK’nın saflarına katılan “Viyan Avareş” kod isimli Nevşehirli Türkmen kızı M. Fatma Ş.....'in Ailesi perişan ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar.

Nevşehir'den Bir Genç Kızımızın PKK'ya Katıldığı İddiası Şok Yarattı
13 Haziran 2014 Cuma 17:21

banner143
banner134
2 Şubat 2014’te Ankara’da üniversite okurken Diyarbakırlı erkek arkadaşıyla terör örgütü PKK'ya katılan “Viyan Avareş” kod isimli Nevşehirli Türkmen kızı M. Fatma Ş. den yaklaşık Beş aydır Ailesi haber alamıyor...

Pkk dağlarında Nevşehirli bir Türkmen Kızı...

FİB Haber Merkezi olarak edindiğimiz bilgilere göre; Nevşehir Hacıbektaş ilçesinin bir köyünden olan M.Fatma Ş., Diyarbakırlı erkek arkadaşı ile birlikte Okulun bitmesine bir yıl kala Okulunu bırakarak terör örgütü Pkk ya katılmak için dağa kaçtıkları belirtildi.


Olaydan habersiz Kızlarına telefonla bir türlü ulaşamayan Nevşehirli Ş. Ailesi kızlarını aramak için Diyarbakır a gittikleri aynı şekilde oğullarından haber alamayan Diyarbakırlı aileninde kızlarını aramak için Nevşehire geldikleri fakat daha sonra Telefonla kendilerine gelen ; "Babam hakkını helal etmez bunu biliyorum ama anne sen hakkını helal et ...!"mesajıyla adeta yıkılmışlar... Kandırılarak terör örgütü pkk ya katıldıkları tesbit edilen Kızlarını aramak için durumu Polise bildirmişler.


FİB Haber Merkezi olarak yaptığımız araştırmalarda kandırılarak dağa çıkartılan Nevşehirli Türkmen kızı M. Fatma Ş.'nin Kuzey Irak ta Behdinan bölgesinde olduğu tespit edildi...

Dikkat Terör Tuzağı Üniversitede Başlıyor...!


Anne babaları "Çocuğumuz kaçırıldı" diyerek gözyaşına boğan tuzak, üniversitelerdeki sosyal kulüplerde başlıyor. Buralara yuvalanan terör örgütü elemanları, büyük hayallerle fakülteye adım atan öğrencileri kulüplere davet ediyor. Kulüplere girmeyenler de örgüt tarafından sosyal çevre, yurt, gezi, tur gibi olanaklar ya da kız arkadaş bulma vaadiyle kandırılarak sempatizan hale getiliyor. 

Örgütün elamanları, arkadaş gibi yaklaştıkları gençleri önce toplumsal olaylara yönelik basın açıklamalarına götürüyor. Nasıl bir tuzağa çekildiğinden haberi olmayan üniversiteli için bu aşamadan sonra tehlikeli yolculuk başlıyor.Arkadaş gibi yaklaşıyor


Terör örgütünün eleman avcıları, masum gibi görünen, demokratik hak arama adı altındaki bu açıklamaların ardından kurbanlarını, sokak eylemlerine sürüklüyor. Provokasyonlarla ya taş attırıyor ya esnafın cam çerçevesini indirtiyor. İşte bu noktada üniversitelinin, polis tarafından aranan hale getirilmesi sağlanıyor.

Cezaevi yalanı

Eleman avcısı, suç işlettiği kişileri, "Devlet tarafından aranıyorsunuz, cezaevine gireceksiniz" gibi sözlerle kandırıyor. Bir kaç eylemin ardından büyük baskı altında tutularak evinden, ailesinden, sevdiklerinden uzaklaştırılıyor. Benzer durumdaki diğer kurbanlarla bir araya getirilip kader birliği yapmaları sağlanıyor.

Eleman avcısından sonra devreye örgütün kuryeleri giriyor. Kandırılan genç, bu kuryeler aracılığıyla PKK'nın dağ kadrosuna yönlendiriliyor. Adeta adrese teslim kargo gibi evinden alınıp, ölüme yolculuğa çıkarılarak örgütün kanlı ellerine teslim ediliyor.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce
nevşehirden değil pkk üye vatan toprağında yürüyen karıncayı bile inciten çıkmazdı ama nasıl olmuş bilmiyorum. mutlaka bir yanlışlık vardır o kızın geçmişini ve dedelerinin nereli olduğunu araştırmak lazım. bizde vatan bayrak sevgisi genlerimizde saklıdır. o kişinin nevşehirli olduğuna inanmıyorum.
Avatar
.... - 4 yıl önce
@nevsehirli sen hayal görüyorsun galiba
Avatar
üzüldüm... - 4 yıl önce
nevşehirli bir öğrencimizin dağa çıkmasından dolayı üzüldüğümü belirtmek isterim.inşallah allah dönmeyi nasib eder.ailesine bol sabırlar diliyorum.
Avatar
gökşen50 - 4 yıl önce
hacıbektaşın köylüsü olduğu tespit edilen bu kız bazı aleviler gibi biraz aşırı marjinalleşmiş galiba....hacıbektaşta alevi olup ülkesine aşık olan çok arkadaşımız var ama içlerinden böyle ateist marjinal ve aşırı uclara kendilerini kaptırmış tkp liler çıkabiliyor,,,,çokta şaşırmamak gerek....nevşehirli değilde hacıbektaşlı diye yazmak daha doğru olurdu bence çünkü arada cok fazla kültür farkı var
Avatar
alevi kökeni - 4 yıl önce
bu kan emiciler dini hassasiyeti zayıf olan kişileri kıskacına daha sağlam alabiliyor.bakınız hacıbektaşın bir köyü diyor muhakkak ki alevidir ki bu yüzden soysuzların oyunlarına kolayca kanmış.islami hassai̇yeti̇ kalbi̇nde taşiyan bi̇r ki̇mse bu dağ fareleri̇ni̇n yaptiklari terörü kesi̇nli̇kle kabul etmez o saflara katilmaz.
Avatar
mahoni - 4 yıl önce @alevi kökeni
olum sen manyakmısın ne saçmalıyorsun
Avatar
Ahmet YILMAZ - 4 yıl önce
ben nevşehirli bir vatanseverim ama hacıbektaşlı şuralı buralı diye yorumlara yazmamızın doğru olmadığını düşünelim.birde şu açıdan bakalım bir köyde büyümüşünüz,safsınız.temizsiniz..birden ankara gibi bir yere gidiyorsunuz..size aşık olduğunu söyleyen diyarbakırlı bir genç size gerçekten değer veriyor!..hayatınızda bu kadar sevilmemişiniz..onun söylediklerini yapmazmısınız?
Avatar
İNSANLIK... - 4 yıl önce
o, şu, bu diye ne saçmalayip duruyorunuz...her insan hata yapar...müslümanim diye gezenler sanki çok güzel işler yapiyormuş gibim birden parliyorsunuz..herkes önce kendi içine baksin ondan sonra yorum yapsin...