banner461

Nevşehir'den Filistin'e Selam Direnişe Devam

İsrail'in Gazze'ye devam eden saldırılarına tepki olarak Türkiye'nin çeşitli illerinde protesto gösterileri düzenlendi.İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, teravih namazı sonrası Nevşehir'de protesto edildi.

banner503
Nevşehir'den Filistin'e Selam Direnişe Devam
21 Temmuz 2014 Pazartesi 00:59

banner143
banner134
Nevşehir'de bu akşam Gül Bahçe önünde toplanan çok sayıda Nevşehirli vatandaşlar ve çeşitli STK'lar bir araya gelerek, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. 

Uyumuyoruz'

Nevşehir’de akşam düzenlenen İsrail’i protesto gösterilerine AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Gençlik Kolları Başkanı Rauf Yanar, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Kavak Belediye Başkanı Celal Yiğit, Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz,Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil ve AK Parti İl Yönetimi,İlçe Yönetimi Nevşehir İHH tarafından İsrail’e lanet Filistin’e destek protestolarına katılarak destek verdiler.


AK Parti dışında herhangi bir siyasi partinin protesto gösterilerine katılmaması ise kafalarda soru işareti bıraktı. 

Nevşehir merkez Atatürk bulvarı Gülbahçe önünde akşam saat: 23:00 sularında  toplanan siyasi parti ve STK üyelerinden oluşan büyük bir grup, Gazze halkına destek için, 'Filistin Uyumuyor, Biz De Uyumuyoruz' eylemi başlattı. Grup, sloganlar atarak İsrail'e tepki gösterdi, hayatını kaybeden Filistinliler için dualar edildi.

Grup adına basın açıklaması yapan İHH Nevşehir Koordünatörü Baki Öncel, İsrail’i ve destekçilerini kınadıklarını söyledi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, teravih namazı sonrası Nevşehir'de protesto edildi. Nevşehir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nca, Atatürk Bulvarı Gül Bahçe önündeki Meydanda düzenlenen protestoda vatandaşlar 'Kahrolsun İsrail', 'İsrail Gazze'den defol' sloganları attı.
 NEVŞEHİR İHH GÖNÜLLÜLERİ GÜLBAHÇE ÖNÜ GAZZE BASIN AÇIKLAMASI METNİ DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI SAYGI DEĞER KAMUOYU

              Kaçırılan İsrailli üç illegal yerleşimci gencin, faili meçhul bir cinayete kurban gitmesinin ardından, İsrail işgal rejimi, boş bir alanda bulunan cesetlerin sorumluluğunu alelacele, Filistinli HAMAS’a atarak, Filistin halkının üzerine bombalar yağdırmaya başladı. 
            HAMAS yönetimi bu olayla hiçbir şekilde alakalarının olmadığını ifade etmesine ve hiçbir Filistinli grubun bu saldırıyı üstlenmemesine rağmen, İsrail işgal rejimi olayları saptırarak bildik katliam politikasına başladı. Yahudi yerleşimcilerin 17 yaşındaki Muhammed Ebu Hudyar’ı kaçırıp, benzin içirdikten sonra diri diri yakmasını unutturmak isteyen Siyonistler, bölgedeki gerilimi kendileri için avantaja dönüştürmeye çabalıyor. 
            İsrail işgal rejiminin en bildik taktiği, dikkatleri başka yöne çekip, olayları “terör” meselesi gibi yansıtmak ve yaptığı katliamları terörle mücadele gibi göstermektir. 
Gazze, hali hazırda uzun zamandır dünyanın en büyük açık hava hapishanesi konumundadır. Son zamanlarda ise Mısır’da meydana gelen askeri darbenin ardından, Gazze’nin dünyaya açılan kapısı olan tünellerin büyük bir kısmı kapatıldı. Gazze iyice bir çıkmazın içerisine girdi. Bunun üzerine bir de İsrail işgal rejiminin Gazze’ye yönelik askeri operasyona başlaması, zaten büyük bir dramın yaşandığı Gazze’yi, Ramazan ayı içerisinde daha da zor şartlara sevk etti.
          Operasyonun ilk günlerinde askeri alanları vuran İsrail işgal güçleri son birkaç gündür sivil hedefleri, evleri ve camileri de vurmaya başladı. Yapılan bombalamalarda onlarca kişi hayatını kaybetti, yüzlerce de yaralı var. 
         Tüm bunlar yaşanırken ambargo altındaki Gazze’de, sadece zorunlu insani ihtiyaç maddeleri değil, aynı zamanda ilaç sıkıntısı da tekrardan baş gösterdi. İnsanlar açlık ile mücadele etmeye çalışıyor. Gazze halkı iftar ve sahurda yiyecek yemek bulmanın derdine düşmüş durumda.
          Kendisine hiçbir yaptırım uygulanamayan, Amerika’nın şımarık çocuğu Siyonist İsrail, dünyanın bu sessizliğinden de güç alarak mübarek Ramazan ayı içerisinde bir yanda Gazze halkına bombalar yağdırıyor, öbür yanda Kudüs’teki imha operasyonlarına devam ediyor.
          Gazze'deki saldırılar nedeniyle ağır yaralılar var. Bu yaralılar, tedavi için Gazze’den dışarı çıkmak zorunda. Gazze’de Ameliyat malzemeleri bitmek üzere, ayrıca ilaç ihtiyacı var. Bir an önce Refah Kapısının insani yardımlara açılması için gelen bütün çabaların gösterilmesi gerekiyor.
 

Gazze'yi yalnız bırakamayız, çünkü Gazze Müslümanların onurudur.

    İhh insani yardın vakfı Nevşehirgönüllü koordinatörü    Baki Öncel

Allahım muhakkak ki senden baska dua kapisi yok filistinli musluman kardeslerimize edilen dualari kabul et lanetledigin katil israili yerle bir et. Onlara oyle bir musubet verki dunyadaki her turlu mahlukat bu azabin siddetinden sana secde ve tesbih etsin. Amin.Amin

Zulme tarafsız kalmak istemiyorsanız işte size fırsat baş harfleri 729 la başlayan tüm ürünlere ambargo uyguluyoruz alın size dua dan sonra en kuvvetli yapılabilecek iş...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 6 yıl önce
akpnin mitingi desenize
Avatar
öğretmenn - 6 yıl önce
bi ülke ile sorunumuz olduğunda o ülkenin ürününü almama kampanyaları düzenlemek bana çok saçma geliyor. daha önce italyan ürünlerinde de olmuştu. çocukça bi çaba . hükümet yapabiliyorsa askeri antlaşmaları iptal etmeli israil ile ve malatya kürecik radar istasyonunu kapatmalı, son olarak güneydoğuda son 20 yıldır israillilerin aldığı toprakların mülk haklarını bloke etmeli. işte tepki bunlarla olur. yoksa sen şampuanını alsan ne almasan ne adamların...
Avatar
ÖĞRETMENE - 6 yıl önce
öğretmenim cocoa colanin turkiye cirosu ne kadra biliyormusun sen. hem sen görevini yap cola içme sonra hukumete bahane bul.
Avatar
öğretmenn - 6 yıl önce @ÖĞRETMENE
sayın arkadaşım, ben coca colanın türkiye cirosounu bilmiyorum ve umrumda da değil, israil ürünlerini almayarak israil ekonomisine darbe vurulacağını mı zannediyorsunuz.hem ben kola da içerim, alkol de , çay da, su da, bu kimseyi ilgilendirmez. şimdi size bir sorum olacak , hatırlarsanız teröristbaşınının italyada saklandığı dönemde, toplum olarak italyaya tepki göstermiş ve italyan üürnlerini boykot etmiştik, peki sonra ne oldu, şimdi ülkemizde o teröristbaşının ve köpeklerinin sözü geçmiyor mu, elinizi vicadınıza kopyun olayları bir de böyle değerlendirin lütfen. başbakanın büyük oğlunun en fazla gemi ticareti yaptığı ülkelerden birisi de israil, insan o zamna soruyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye...