banner461

Nevşehir'den İsrail'e lanet yağdı

Nevşehir'de, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Genç Birlik Vakfı Nevşehir Şubesi üyesi bir grup, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti.

banner503
Nevşehir'den İsrail'e lanet yağdı
21 Temmuz 2014 Pazartesi 16:48

banner143
banner134

Teravih namazı sonrası Gülbahçe Parkı önünde toplanan vatandaşlar ellerinde Filistin bayrakları ile bir süre İsrail aleyhine slogan attı. Ardından Gazze'de ölenler için dua edildi ve Kur'an-ı Kerim okundu.

İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörü Baki Öncel, yaptığı konuşmada, Filistin'in dünyanın en büyük açık cezaevi olduğunu söyledi.

Mısır darbesinden sonra Gazze'nin bir çıkmazın içine sürüklendiğini belirten Öncel, "Bu olayın ardından İsrail'in Gazze'ye yönelik işgal saldırısı ramazan ayı içinde onları daha zor şartlara sürükledi. Operasyonun ilk günlerinde askeri alanları vuran İsrail askerleri son birkaç gündür sivil hedefleri, evleri, camileri hatta bebekleri vurmaya başladı" dedi.

Açıklamanın ardından grup üyeleri İsrail saldırılarına sessiz kalan dünya liderlerinin resimlerini yaktı.

Bir süre daha slogan atan grup, olaysız dağıldı..


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ha yaf - 6 yıl önce
sadece kuru bir kalabalık hepsi bu
Avatar
yav he he - 6 yıl önce @ha yaf
ekedi uzanamadığı ciğere pis der,israil sevdalıları gösteriye bile tahammülleri yok, israilideğil ama gücüne sizde tapıyorsunuz, o güce laf söylenmesine bile tahammülünüz yok
Avatar
içimizdeki israilliler - 6 yıl önce @ha yaf
lkatliama sevinenler bile var, işte bizsöylemiştik dinlemdilerve öldüler, yahu bu sözler ayettir, rabbim münafıkların müslümanlara böyle söylediğini kuranda haber veriyor, mesele yenmek yenilmek değil allahın istediği yerde durmaktır, o yer kuran ve sünnetle bulunur cemaat-parti-mezheple değil
Avatar
gitla şurdan - 6 yıl önce @ha yaf
bunlar kuru bir kalabalıksa hadi sende yaş bir kalabalık yapda görelim
Avatar
MHB1050 - 6 yıl önce
allah-ü teala'nin lanetledi̇ği̇ bi̇r mi̇lletten medet umarsaniz müslümaliğa yakişmadiği gi̇bi̇ allah c.c.'nun da gazabini üstünüze çekersi̇ni̇z.bugün paraleller ve onlarin ortaklari aynen bunlari yapiyor.bi̇r elleri̇ ameri̇kada bi̇r elleri̇ i̇srai̇li̇n omuzlarinda.allah müslüman olanlara selamet versi̇n.
Avatar
MRBombastic - 6 yıl önce
sene 2012 filistin başbakanı türkiye ziyaretinde selahaddin demirtaş ile görüşüp ona '' diyarbakırın özgürlüğünü görmek isteriz '' demişti .. hamas denen beceriksiz yetersiz örgütün başarısız eylemlerinin sonucunu masum halk çekiyor dahada eskilere inersek para karşılığında vatan topraklarını satıp israil devletinin kurulmasını sağlayan yine filistinlilerin ta kendisidir .. filistin hükümetine zerre acımıyorum ama masum sivillere içim yanıyor