banner421
banner461
banner195

Nevşehir'den Kısa Kısa .... Haber Turu

Nevşehir’de 15 Kasım Cumartesi gündeminde yaşanacak gelişmeleri sizler için derledik.

Nevşehir'den Kısa Kısa .... Haber Turu

banner143
banner134
Haydi Nevşehir, Kucakla Gardaşlarını
gelenegi-olmayan-din-olur-mu

Türkmen Dağı (Bayır-Bucak) Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut, Nevşehir’de Suriye’deki savaşı anlatacak.
15 Kasım 2014 / 09:51

Bugün saat 19.00’da Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek ‘Ecdadın Torunları Nevşehir’de Buluşuyor’ adlı programa Türkmen Dağı (Bayır-Bucak) Tugay Komutanı Albay Ahmet Arnavut, Birlik Komutanı ve Milli Şair Ali Musa ve Türkmen Birlik Komutanlarından Ömer Abdullah katılacak. Programda Türkmen komutanlar Nevşehirlilere Suriye’deki savaşı anlatarak Türkmenlerin son durumu hakkında bilgiler verecek. Programda ayrıca Gazeteci Behçet Alkan tarafından hazırlanan ‘Türkmen Cephesi’ adlı belgesel ilk kez gösterilecek.
Aynı gün ayrıca Türkmenler yararına Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde birde kermes düzenlenecek. Yiyecek-içecek ve hediyelik eşyaların satışa sunulacağı stantlardan elde edilen gelirler Türkmenlerin ihtiyaçlarında kullanılacak.
İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü Basın Sözcüsü Behçet Alkan: “Nevşehir’deki sivil toplum kuruluşlarının desteği ile gerçekleştireceğimiz programa Nevşehirlilerin büyük ilgi göstermesini bekliyoruz. Suriye’deki kardeşlerimiz olan Türkmenlerin yaşadıkları dramı birinci ağızdan öğrenme şansı bulacaklar. Ayrıca programa katılacak olan Türkmen komutanlara Suriye savaşı ile merak ettikleri konuları sorabilecekler“dedi.

Yine Brüksel ziyaretleri kapsamında yapılacak görüşmelerde katılım müzakerelerimiz başta olmak üzere Türkiye-AB ilişkileri kapsamlı olarak ele alınacak.


 AK Parti’de Kongre Süreci Ürgüp ve Avanos İle Devam Edecek
AK Parti’de kongre süreci iki ilçe ile devam edecek. İlk kongre heyecanı Ürgüp ilçesinde yaşanacak. AK Parti Ürgüp İlçe Başkanlığı görevine Ürgüp Belediye Başkan Yardımcısı görevinde bulunan Mustafa Kılıç tek liste ile seçimlere girecek.
AK Parti’de günün ikinci kongresi ise Avanos ilçesinde yaşanacak. Saat 13.00’de başlayacak olan Avanos ilçe kongresinde de tıpkı diğer kongrelerde olduğu gibi tek liste ile mevcut ilçe başkanı Serkan Feralan seçimlere girecek.
 
CHP’de Murat Karayalçın Basın Toplantısı Düzenleyecek

CHP Nevşehir il Başkanlığı’nda eski Dış işleri Bakanı Murat Karayalçın bir basın toplantısı düzenleyecek. Karayalçın burada gazetecilere çeşitli açıklamalarda bulunacakken yine gazetecilerin sorularını yanıtlayacak.
 
Potanın Perileri Galibiyet Arıyor

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Liginde mücadele eden Gençlik spor Bayan basketbol takımı 4. Maçında yarın Damat İbrahim Paşa spor salonunda Elazığ İl Özel İdaresi Bayan basketbol takımını misafir edecek. Saat 13.00’de başlayacak olan müsabakaya tüm basketbol severleri takımımızı destekleyemeye davet ediyoruz.
 
Amatör Lig’de Cumartesi günü Üç Maç Oynanacak

Nevşehir 1. Amatör Ligde Cumartesi mesaisinde 3 maç oynanacak.
Tüm maçlar saat 13.30’da başlayacakken, Ortahisar – Göreme spor ile, Suvermez- Acıgöl spor ile ve Kaymaklı spor ise Derinkuyu ile karşılaşacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.