banner461
banner195

Nevşehir'den Muhteşem Kar Manzaraları

Nevşehir'de öğle saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaz bürüdü.

Nevşehir'den Muhteşem Kar Manzaraları
02 Aralık 2015 Çarşamba 16:49

banner143
Nevşehir'den Kar Manzaraları
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir'de öğle saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, şehir merkezinde güzel manzaraların ortaya çıkmasına neden oldu. 

Karla birlikte gelen zorlukların yanı sıra kış aylarının güzel görüntüleri de bir bir ortaya çıktı. Park ve bahçelerde doyumsuz kış manzaraları oluşurken, vatandaşları ev ve iş yerlerinin önünü temizleme telaşı sardı.

Öğle saatlerinde etkili olan kar yağışı sonrası Nevşehirli vatandaşlar güne beyaz örtüyle uyandı. Etkisini kısa sürede arttıran kar yağışı kent merkezinde ulaşımda aksamalara neden oldu. 

NEVŞEHİR'DE LAPA LAPA KAR 


Kar yağışını uzun süredir beklediklerini ifade eden vatandaşlardan Mustafa Çetin, “Geçen sene Kasım ayında yağmıştı, fakat bu sene bir türlü yağmamıştı. Kasım ayında karın yağmasını dört gözle bekledik ama nihayet 2 Aralık itibariyle karımız yağdı. Nevşehir beyaz gelinliğine kavuştu nihayet. Dün akşam hiçbir şey yoktu. Bugün gündüz başlayan kar her yeri beyaza bürüdü . Çok mutluyuz, nihayet beklediğimiz kar geldi” dedi. 

Karın yağmasıyla birlikte havaların yumuşadığını belirten Adnan Yıldız da, “Mevsimin ilk karı yağdı. Her taraf bembeyaz. Her an beklediğimiz bir şeydi. Aslında bu sene de biraz geç yağdı. Normal de biz biraz daha erken bekliyorduk karın yağmasını. Zaten buranın halkı önceden hazırlıklarını filan yapıyor. Karın yağması aslında bir yönden de güzel. Karla birlikte berekette geldi.Toz toprak mikrop temizlendi. Havanın yumuşaması, biliyorsunuz kuru soğuklar çok sert geçer bizim buralarda o yüzden de şuan gayet mutluyuz” dedi. 

İşte Kışı sevdiren nefes kesici kar manzaralar... Göreme'den Özkonak kasabasına Ürgüp'ten Acıgöl Topaç'a Kozaklı'dan Derinkuyu, Hacıbektaş'tan Ortahisar'a Avanos'tan Gülşehir'e Kapadokya'nın kalbi Nevşehir'den kar kış manzaraları haberimiz foto galerisinde...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.