banner461
banner195

Nevşehir'den Türkmenler için yardım kampanyası

Nevşehir de Türkmenler için yardım kampanyası hafta sonunda başlayacak.

Nevşehir'den Türkmenler için yardım kampanyası
20 Kasım 2014 Perşembe 15:07

banner143
banner134

 İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü tarafından 21 Kasım 2014 Cumartesi günü Gülbahçe önündeki alana stand kurulacak. 

21 Kasım Cumartesi başlayacak olan yardım toplama kampanyası  7 Aralık 2014 Pazar günü akşamına kadar devam edecek. Yapılan açıklamada, "yaklaşan kış mevsiminde savaş nedeniyle zor günler yaşayan Türkmenler'e ulaştırılmak üzere battaniye, yorgan, sünger yatak, soba ve kuru gıda yardımları toplanacaktır" denildi.

Geçtiğimiz günlerde ilimize gelerek Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde Nevşehirliler'le buluşan Bayır-Bucak Türkmenleri adına konuşan Ahmet Arnavut, "Savaş nedeniyle evlerimiz kullanılamaz hale geldi. İnsanlar çadırlarda da yer bulamayınca açık alanlarda ağaçların altında kışı bekliyor. Bu imtihanda bize yardım eli uzatacak olan Nevşehir halkına şimideden teşekkür ediyorum" diyerek, bölgede yaşanan çetin koşullar hakkında detaylı bilgileri katılımcılarla paylaşmıştı.

Kişi veya kurumlar Türkmenler'e ulaştırılacak olan "battaniye,yorgan,sünger yatak, çocuk bezi, kuru gıda" gibi yardımlarını Gülbahçe önüne kurulacak olan standtaki İHH Gönüllüleri'ne teslim edebilecekler


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.