banner461
banner195

Nevşehir'e 808 Milyonluk Proje

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, 2015 yılında yürütülen projelerin toplam parasal tutarı ise 808 milyon 462 bin 378 lira olduğunu açıkladı.

Nevşehir'e 808 Milyonluk Proje
19 Nisan 2015 Pazar 23:00

banner143
banner134
 Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, 2015 yılında yürütülen projelerin toplam parasal tutarı ise 808 milyon 462 bin 378 lira olduğunu açıkladı.

Nevşehir’de 2015 yılı yatırım programlarının uygulanmasına ilişkin Nisan döneminin değerlendirildiği İl Koordinasyon Kurulu'nun ikinci toplantısı Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Vali Mehmet Ceylan'ın başkanlığındaki toplantıya, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı. Vali Ceylan toplantının başında yaptığı konuşmada; yatırımların hızlanarak devam edeceği bir dönem içinde bulunduklarını dile getirerek, karşılaşılacak muhtemel aksaklıkların ve koordinasyonu gerektiren konuların yatırımcı kuruluşlarca dile getirilerek önlem alınması gerektiğini kaydetti.

Vali Ceylan, 2015 yılı yatırım programındaki projelerin uygulanması ve uygulama sırasında ortaya çıkacak olan koordinasyon ve işbirliği hususları ile projelerin izlenmesi amacıyla Nevşehir Valiliği’nce 15 Ocak 2015 tarihli ve 344 sayılı genelgenin hazırlandığını hatırlatarak, sözkonusu genelgede belirtilen hususlara titizlikle uyulmasını vurguladı.

Dönem değerlendirmesi ile ilgili de bilgiler veren Vali Ceylan, “dönem raporunda toplam 169 projenin bulunduğu belirtiliyor. Projelerden 14’ü tamamlandı. 86’sı devam ediyor, 7 proje ihale aşamasında bulunuyor. 62 projeye ise hiç başlanılamadı. İlimizde yürütülen projelerin toplam parasal tutarı ise 808 milyon 462 bin 378 liradır” dedi.

Vali Ceylan konuşmasının sonunda "Kuruluşlarımızın koordinasyon içinde başarılı çalışmalar yapacağına inanıyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve 2015 yılının yatırımlarımız açısından verimli geçmesini diliyorum" dedi.

Toplantı yatırımcı kuruluşların kurula bilgi sunumlarının ardından koordinasyonu gerektiren hususların değerlendirilmesi ile sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yatirim mi - 3 yıl önce
Ne yatirimi ya laf yapiyorlar ne uzrine hani ne nereye bunlari søyldsin
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Ben valiyi cok seviyorum hep bizim şehirde Nevsehirde dursa keske
Avatar
fasofiso - 3 yıl önce
hastane yapacaktınızda eski hastaneyi neden kapattınız bu ne çeklişki kardeşim .seçim yatırımı olduğu belli kimi kandırıyorsunuz.
Avatar
memleket - 3 yıl önce
nevşehirspor maclarına gelmeyen valiye vali denilmez emaneten duruyor denir
Avatar
yol - 3 yıl önce
projeyı bırakında su nevsehıre yol yapın yol yol dıye bısı yok koy yolları gıbı
Avatar
meterisli - 3 yıl önce
sınıfta kaldınız hepinize söylüyorum tüm siyasiler ve sayın valim sıfır sıfır hepinize sıfır