banner461
banner195

Nevşehir’e 83 milyon lira yatırım bedelli 3 Tesis Kazandırılıyor…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 35 milyon lira tutarındaki 9 adet yatırım müjdesi ile Nevşehir’e geliyor.

Nevşehir’e 83 milyon lira yatırım bedelli 3 Tesis Kazandırılıyor…
01 Nisan 2016 Cuma 11:05

banner143
banner134
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Nevşehir gündemin adresi www.fibhaber.com'a yapılan açıklamada şu bilgi ve açıklamalarda bulunuldu;

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu 35 milyon lira tutarındaki 9 adet yatırım müjdesi ile Nevşehir’e geliyor. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Nevşehir programı kapsamında Nevşehir ilinde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 3 adet tesisin temelini atacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 03 Nisan Pazar günü Nevşehir ilinde düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 83 milyon lira yatırım bedelli
3 adet tesisin temelini atacak.
Nevşehir’e 83 Milyon TL’lik 3 Tesis
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 14.00’te Belediye Meydanı’nda düzenlenecek toplu temel merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek İçmesuyu Arıtma Tesisi, Doyduk Sulaması ve Ürgüp Damsa Sulaması Yenileme işinin temelini atacak.
“Nevşehir'e Menba Kalitesinde İçme Suyu Sağlıyoruz”
Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 42 milyon 748 bin liraya mal olacak içmesuyu arıtma tesisi ile Nevşehir’in içmesuyu ihtiyacını güvence altına alacaklarını vurgulayarak “Nevşehir ili ile Sulusaray, Nar ve Göre beldelerinin 2045 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyaçlarını karşılayacağız. Proje tamamlandığında yılda 14 milyon metreküp su arıtılacak. Nevşehirimize menba kalitesinde içmesuyu sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.  
19.350 Dekar Zirai Arazi Suya Kavuşacak
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesisler hizmete alındığında 19.350 dekar zirai arazi sulamaya açılacak. Ayrıca, 7 bin dekar zirai arazide yenileme yapılarak yılda 11 milyon net gelir artışı elde edilecek.
Nevşehir’e Son 4 Yılda 295 Milyon TL’lik 20 Müjde
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, programı çerçevesinde ayrıca 6 Eylül 2013 tarihinde Nevşehirlilere verdiği 260 milyon TL’lik 11 müjdeye ilave olarak 35 milyon lira yatırım bedeline sahip 9 müjde daha verecek. Böylece son 4 yılda Nevşehirlilere toplam 295 milyon TL’lik 20 müjde vermiş olacak.
Müjdeler arasında taşkın koruma tesisleri, gelir getirici tür ağaçlandırma, orman köylülerine kredi sağlanması ve 2 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kurulması yer alıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.