banner461
banner195

Nevşehir’e Acemi Birliği Gelir mi? İşte Feralan'dan Önemli Açıklama

Türkiye genelinde acemi askeri birliklerinin büyükşehirlerden diğer illere dağıtılacak olması üzerine Nevşehir’e de Acemi birliği kurulup kurulmayacağı merak konusu.

Nevşehir’e Acemi Birliği Gelir mi? İşte Feralan'dan Önemli Açıklama
25 Nisan 2014 Cuma 17:09

banner143
banner134

 Nevşehir’e Acemi Birliği Gelir mi?

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde acemi askeri birliklerinin büyükşehirlerden diğer illere dağıtılacak olması üzerine Nevşehir’e de Acemi birliği kurulup kurulmayacağı merak konusu.

AK Parti Nevşehir Milletvekili A. Erdal Feralan, Nevşehir‘e acemi birliği kurulmasının şehrin ekonomisine ciddi katkı sağlayacağını söyledi.

AK Parti Milletvekili Feralan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz‘ın acemi birliklerini büyükşehirlerden küçük şehirlere taşınacağı yönündeki açıklamalarının ardından gerekli çalışmalara başladıklarını ve bunu başaracaklarını kaydetti.

Feralan, “Meclis kapanmadan önce AK Parti Nevşehir Milletvekilleri olarak Milli Savunma Bakanımız ile bir görüşme gerçekleştirdik. Acemi birliklerinin küçük şehirlere kaydırılacağı konusunda bir duyum almıştık. Bu duyum neticesinde de gerçekliğini öğrenme noktasında da kendisiyle görüştük. Şu an somut hale gelmiş çok net bir şey yok ama düşünce düzeyinde. Sayın Bakanımızın ifadeleri doğru aslında. Büyükşehirler zaten gerekli popülasyonu alıyor, gerekli nüfusu alıyor. Acemi birliklerini büyükşehirlerden küçük şehirlere kaydırma konusu doğru bir karar. Tabi Nevşehir olarak bizim çeşitli avantajlarımız var. Daha önce komando taburunun olması bir avantaj. Yani şu anda netleşmiş, somutlaşmış bir şey yok ama biz bu konu ile ilgili görüşmelerimizi yapıyoruz. Acemi birliklerinin büyükşehirlerden küçük şehirlere bir aktarım söz konusu olduğu zaman inşallah ağırlığımızı koyacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
bence sen küçük vatandaş meselerinde bile başarısızken acemi birliği falan yormasın sizi.
Avatar
emre - 4 yıl önce
niğdede açık cezaevi var. yıllık 100 trilyon parayı niğdeye sokuyor. böyle şeyler şehirler için çok önemli
Avatar
Adnan Ağır - 4 yıl önce
Bir yandan üniversite,bir yandan Iranlılar Nevşehir zaten nerdeyse her gün Bayram arefesi gibi kalabalıklaştı,bir acemi birliğimiz eksin o da gelsin,eksiğimiz kalmadın.
Avatar
ahmet - 4 yıl önce
he gelir! hiç üretici olmayalım, hep tüketici olalım. birşeyler üretip para kazanmak yerine gariban asker çoçuklarının üzerinden para kazanmak isteyelim. sonra nevşehire yağmur yağmıyor diye ağlayıp sızlayalım! tarım, sanayi ve turizmde gelişmeyi hedeflemek yerine böyle basit çıkarlar peşinde koşmaya devam ettikçe nevşehir nevköy olarak kalmaya devam eder...
Avatar
boşa beklenti - 4 yıl önce
acemi birliği gelmesinin gariban esnafa faydası olur ama fakında değil. acemi birliğini esas bekleyenler ev ve arsa zengini kodomanlar fakat hesap öyle değil :)
neden mi:
bugün tamam birlik gelecek deseler faaliyete geçmesi en erken 2020 yılı olur. bugünden yarına olacak bir iş değil.
en büyük acemi birliği dahi gelse en fazla 150 personeli olur ki birliği içinde personel sayısının yarısı kadar lojmanı ve bekar personelin kalacağı misafirhaneleri olur. yani üniversitenin yarattığı etkinin 10 da 1 ini bile yaratmaz.

ağalar ellerini boşa ovuşturuyor.
birde kötü haberim var. en fazla 3 yıla evinizi satacak ya da kiralayacak adam bulamayacaksınız nevşehirde. 3 yıl sonra kiralar ve ev fiyatları bugünden daha az olacak.