banner461
banner195

Nevşehir'e acemi birliği geliyor mu?

Nevşehir'e acemi birliği geliyor mu? Acemi Birliği Nevşehir'e ne zaman gelecek ? işte bu sorunun cevabını tüm Nevşehir halkı merakla bekliyor...

Nevşehir'e acemi birliği geliyor mu?
27 Aralık 2014 Cumartesi 19:54

banner143
banner134
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Nevşehir'e acemi birliği kurulması ile ilgili açıklama yaptı.

Yılmaz, "Bu konuyu Genel Kurmay Başkanlığı'mıza sunduk. Onlar da bunları dikkate alarak böyle bir çalışma yapıp önümüze getireceklerdi, ancak bu çalışma henüz tamamlanmadı" dedi. 

AK Parti Bayburt Merkez İlçe 5. Olağan genel kurul toplantısına katılmak üzere Bayburt’a gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın konuşmasının ardından salonda bulunan bir vatandaş tarafından Bakan Yılmaz’a, ‘Bayburt,Nevşehir,Kırşehir,Yozgat gibi şehirlere Daha önce acemi birliği geleceği söylendi ama bundan bir ses çıkmadı’ şeklinde bir soru soruldu.

Bakan Yılmaz soruyu şöyle yanıtladı.

"Nasipse olur diyoruz, Hayırlısı ile olur. Dua edin Cenab-ı Allah istedikten sonra önünde hiçbir şey duramaz. Silahlı kuvvetlerin yeniden yapılanma planı var. İnşallah biz de diyoruz ki büyükşehirlerimizde silahlı kuvvetlerimizin birliği olmasın. Ülkemizin savunma ihtiyaçlarını da dikkate alarak ekonomik açıdan daha az gelişmiş, nüfusu daha az gelişmiş olan illerimize bu birliklerimizin taşınması gibi niyetimiz var. Bunu Genelkurmay Başkanlığı'mıza sunduk. Onlar da bunları dikkate alarak böyle bir çalışma yapıp önümüze getireceklerdi, ancak bu çalışma henüz tamamlanmadı. İnşallah ülkemiz için en iyisi en doğrusu olur" dedi.

Bakan Yılmaz'ın yaptığı bu açıklamaların ardından gözler Genel Kurmay Başkanlığına Çevrildi...

Genelkurmay, acemi birliklerin taşınma takvimini netleştiriyor... Tugay, alay ve tabur seviyesindeki 17 birlik, 2015’te taşradaki illere taşınarak bölgeyi canlandıracak...

Genelkurmay Başkanlığı’nın askeri birliklerin taşınması planı şekillendi. Proje ile nüfusu 2 milyon ve üstündeki büyükşehirlerde bulunan tüm acemi birlikler, Anadolu şehirlerine nakledilecek. Milli Savunma Bakanlığı’nca koordineli şekilde yürütülecek çalışmada, 5-15 bin asker kapasiteli acemi birliklerin;

Gümüşhane, Bayburt, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Karabük, Kars, Adıyaman, Muş gibi 17 ile nakledilmesi kararlaştırıldı. Böylece, taşra illeri ‘acemi’ sanayisi ile kalkınacak ve illerin ekonomisi canlandırılarak istihdam artırılacak. Proje, uygulanan illerde kentlerden göçü engelleyeceğide belirtildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ahmet - 3 yıl önce
aman üretime gelişmeye yönelik birşeyimiz olmasın hep tüketim üstüne kuralım ekonomimizi. Sonra en ufak bir krizde batalım hep beraber.
Avatar
Bayram Şahin - 3 yıl önce
Anadolu şehirleri için güzel bi hamle lakin tek başına yetmez...
Avatar
Bayram Şahin - 3 yıl önce
Anadolu şehirleri için güzel bi hamle lakin tek başına yetmez...
Avatar
Yazık Nevşehir'e - 3 yıl önce
Onlarca tefeci zenginimiz beş kuruşluk yatırım yapmaz. Bizde acemi birlik gelecek yemek yiyecek diye ümitleniyoruz
Avatar
Nevşehirli allahın kulu - 3 yıl önce @Ahmet
nevşehirde üretim yapılıyor farkında değilsiniz sanırım. her geçen gün cehalet sınırı yükseliyor mesela.bu bir üretimdir. her geçen gün dedikodu artıyor, zina artıyor, faiz lobisi nevşehirde pik yapmış durumda zaten. sahtekarlık, düzenbazlık, adam satma, gıybet, kul hakkı yeme daha sayayım mı? hayır yaparlar bangır bangır reklamını yaparlar. biri bi başarı gösterir kırk kişi karın darlığı yapıp ayağına çelme takmaya uğraşır. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. nevşehirin en büyük üretimi günahtır kardeşim. başka birşey bekleme.. yahu bir düşün düğüne gidiyorlar iki üç masa sadec erkekler oturuyor. sonra milletin kalkıp oynayan karısına kızına bakıyorlar. böyle bir zihniyetin olduğu yerde neyin üretiminden bahsediyorsun? bırak kardeşim. dışarda bi tane adam yok nevşehirliyi seven. neden acaba? parayı faiz ve tefecilikten kazanırlar, evde karıları dururken gözleri akılları başkasındadır,parayı bi kendilerine var sanırlar bi kendilerini adam sanırlar böyle bi memlekette neyin üretimi?
Avatar
YETER İSTEMİYORUZ - 3 yıl önce
ayip yaa 12 yil i̇le hi̇ç bi̇r yatirim alamamiş--yaptiramamiş....oturmuş acemi̇ bi̇rli̇ği̇nden bahsedi̇yor...zaten vardi önceden ne oldu..i̇l halki köşe mi̇ oldu????bakin karadeni̇zi̇ seneye olmazsa şu ucu açik üçlü yillarin bi̇ri̇nde 2093 mesala geti̇ri̇n halk kendi̇ hamsi̇si̇ni̇ kendi̇ tutsun...yalanin batsin..oy i̇stmye gelmeyi̇n...