banner461
banner195

Nevşehir’e Acil Çevre Yolu Lazım ?

Nevşehir'de şehir merkezinde kalan çevre yolunun ihtiyaca cevap vermediği ve acilen yeni bir çevre yolu yapılmasının zorunlu olduğu belirtiliyor.

Nevşehir’e Acil Çevre Yolu Lazım ?
04 Aralık 2017 Pazartesi 17:50

banner143
banner134
Nevşehir'in Gündemini belirleyen FİB Haber.Com şimdi de Nevşehirli Vatandaşların Yeni Çevre Yolu İsteğini gündeme taşıyor.
Yatırımlarla ve üniversiteyle gelişerek büyüyen Nevşehir'de şehir merkezinde kalan çevre yolunun ihtiyaca cevap vermediğini aşikar.
Nevşehir'de genelinde ağır vasıtaların sebebiyet verdiği her yıl yüzlerce kaza can ve mal kaybına neden oluyor. Öyleki artık Nevşehir'de kent içine giriş yapan Tırlar, kamyonlar ve diğer ağır vasıtalar büyük tehlikeye neden oluyor. Bu trafik karmaşasının sona ermesi için mutlaka yeni çevre yoluna ihtiyaç var.

Nevşehir'in içinden geçen Karayolu Trafiği yükünün azaltılması için acilen şehrimize yeni bir Çevre yolu yapılmasının gereğini dile getiren vatandaşlar bu konuda Yetkililerin harekete geçmesini istiyor.

Zira Nevşehir'e yapılacak yeni çevre yolu
 kentin hem daha büyümesine, hem de şehiriçi trafiği sorunun ciddi biçimde azalmasına neden olduğuda belirtiliyor.

Çevre yolu Nevşehir'e ne katacak?

Son derece modern kavşak, viyadük, alt ve üst geçitlere sahip olacak olan yeni çevre yolunun hizmete girmesi ile Nevşehir ulaşım konusunda adeta çağ atlayacak. Yeni Çevre Yolu hizmete girdiğinde Nevşehir’in kaderi değişecek.

Nevşehir'in geleceği adına hayati öneme sahip olan ve şehir trafiğini rahatlatacak olan yeni çevre yolu yapımı için Nevşehir Milletvekillerini göreve davet ediyoruz.

Nevşehir'in bir an önce yeni çevre yoluna kavuşması anlamında gerekli fedakarlıkların yapılması lazım.


Şimdi vatandaşlarımız, Nevşehir’in geleceği adına büyük önem arz eden ve Nevşehir'in kaderini değiştirecek olan Çevre Yolu Projesi'nin biran önce hayata geçirilmesini bekliyor. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Serdar - 1 yıl önce
Valla fedakarlık yapılmalı deniyor ama yol guzergahinda arazisi olan bagislamaz parasını ister
Avatar
Ali Erkin - 11 ay önce
Çardak giriş ‘ eski dedeman önünden , taş oçaklarının ordan , Avanos yoluna bağlantılı , köprülü kavşak la bağlantılı ..
Avatar
Ali50 - 11 ay önce
Avonos yolundan tekel e gelmeden viyadükle gülşehir yolu üstünden köprü ile ordan çat a gelmeden alaçaşar yolunu nun üstünden güney cevre yoluna bağlayacan güney çevre yolunuda çardaktan uçhisara gelmen avanos yoluna bağlayacan:-)