banner421
banner461
banner195

Nevşehir'e İki Yeni Hatıra Ormanı

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğünce, Nevşehir'de iki yeni hatıra ormanı oluşturuluyor.

Nevşehir'e İki Yeni Hatıra Ormanı

banner143
banner134
Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğünce, Nevşehir Şehitleri ve Gazileri Hatıra Ormanlığı ile ikincisi de Özel İnsanlar Hatıra Ormanlığı kurulacağı belirtildi.


Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, www.fibhaber.com Haber merkezine yaptığı özel açıklamasında şunları ifade etti; İlimiz Göre yolu üzerine 
Nevşehir Şehitleri ve Gazileri Hatıra Ormanlığı ile Özel İnsanlar Hatıra Ormanlığı kurulacağını müjdeledi.

" İki Yeni Hatıra Ormanı'na 3 Bin Fidan Dikilecek."

Proje kapsamında Nevşehir Göre yolu üzerinde ki alan üzerinde kurulacak her iki hatıra ormanına 3 bin adet fidan dikilecek.

Karaçam , badem, iğde, at kestanesi, ahlat, mavi selvi türünden bir çok farklı ağaçlardan oluşan 3 Bin fidanın toprakla buluşacağını müjdeleyen Satırlı, açılışıyla dikimi gerçekleştirilecek iki ayrı "Hatıra ormanı" için tarihin önümüzdeki günlerde kesinleşeceğini belirtti.

Nevşehir Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı, ağaç sevgisinin insan sevgisi ile eş anlamlı olduğunu ifade ederek, "Ağaçları dikerken, büyütürken çocuğa bakar gibi güzel bakmak, sevgiyle dikmek lazımdır. Ormanların, yangınlardan, kaçakçılardan korunmaları her vatandaşın görevidir. Çocukları, toplumu bu konuda bilinçlendirmemiz lazım" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.