banner461
banner195

Nevşehir'e Kurşunlu Camii Artık Dar Geliyor

Nevşehir il merkezinde önemli gün ve gecelerde Vatandaşın büyük ilgisiyle karşı karşıya kalan Kurşunlu Camii artık cemaate dar geliyor.

Nevşehir'e Kurşunlu Camii Artık Dar Geliyor
14 Temmuz 2015 Salı 16:31

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir il merkezinde önemli gün ve gecelerde Vatandaşın büyük ilgisiyle karşı karşıya kalan Kurşunlu Camii artık  cemaate dar geliyor.

İl Müftülüğünün dini gün ve gecelerde genel itibariyle programlarını Kurşunlu Cmaiuinde yapmasıyla beraber Kurşunlu camiinin avlusu da, bahçesi de artık cemaatin ilgisine yetersiz kalıyor.

Bin aydan daha hayırlı olduğu ifade olunan Kadir Gecesinde Kurşunlu cami yine doldu taştı. Cenaze namazlarının kılındığı bölümünün yanında hemen hemen caminin dört bir yanında çimler üzerinde, cemaatin kendilerinin getirdiği halı ve kilimler üzerinde, karton üzerinde namazını kılmak için çaba sarf eden cemaatin görüntüsü artık Nevşehir il merkezinin daha büyük bir merkezi camiye ihtiyacı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

95 bin 500 nüfusa ulaşan Nevşehir merkezinin önümüzdeki yıl tamamlanarak hizmete açılacak olan yeni külliye içerisindeki camiinin bu anlamda Nevşehir’inr büyük bir ihtiyacına cevap vermesi bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.