banner461
banner195

Nevşehir’e Modern Adliye Sarayı

Geçtiğimiz yıl temeli atılarak inşasına başlanan, modern mimarisi ve büyüklüğü ile tamamlandığında Türkiye’nin en modern adliye sarayları arasında yer alacak olan Nevşehir’in yeni adliye sarayının inşaatı tamamlandı.

Nevşehir’e Modern Adliye Sarayı
11 Mayıs 2015 Pazartesi 23:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz yıl temeli atılarak inşasına başlanan, modern mimarisi ve büyüklüğü ile tamamlandığında Türkiye’nin en modern adliye sarayları arasında yer alacak olan Nevşehir’in yeni adliye sarayının inşaatı tamamlandı.

Nevşehir Hükümet Konağının yanında bulunan mevcut adliye sarayının ihtiyaca cevap verememesi üzerine, Gazi Stadı’nın hemen karşısında bulunan ve Nevşehir’e uzun yıllar İl Jandarma Komutanlığı olarak hizmet veren alanda yapımına başlanan yeni adliye sarayında, inşaat çalışmalarının tamamlandığı gözlenirken, çevre düzenleme çalışmalarının da son aşamaya geldiği bildirildi.

13 Milyon TL’yi aşkın maliyeti ile Nevşehir’e yepyeni bir görünüm katacak olan yeni adliye sarayı inşaatı soğuk ve yağışlı havaya rağmen sürdürüldü. Toplam 7 bin 292 metrekarelik bir alanda 5’er katlı iki ayrı binadan oluşacak olan yeni adliye sarayında geniş otopark imkânı bulunacağı da belirtiliyor.

Hizmete Açıldığında Nevşehir’e yakışır bir binaya sahip olacak olan Nevşehir’in yeni Adalet Sarayı’nın önümüzdeki günlerde hizmete açılması hedefleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevköylü - 3 yıl önce
nevsehırın tek sıkıntısı adlıye sarayı ıdı baska sıkıntısı yok yollar kösebek yuvası gıbı mahalle araları koy yolundan farksız bızım bagın yolu bıle duzgun yazık cok yazık nevşehır uyan artık
Avatar
HATHAT - 3 yıl önce
yakinda küçük geli̇yor deni̇r.kültür merkezi̇ gi̇bi̇.eski̇den hükümet konağiyla bi̇rleşi̇kken i̇yi̇di̇ herkes ayni anda bütün i̇şleri̇ni̇ yapiyordu.güzel olmuş bu arada