banner461

Nevşehir'e Modern Çöp Depolama Sistemi Ne Zaman Kurulacak?

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Nevşehir’de vahşi çöp depolamasına son verilmesi planlanan çalışma ile ilgili henüz bir gelişme yaşanmadı.

banner503
Nevşehir'e Modern Çöp Depolama Sistemi Ne Zaman Kurulacak?
27 Haziran 2014 Cuma 17:41

banner143
banner134

 Modern Çöp Depolama Sistemi Ne Zaman Kurulacak?

NEVŞEHİR(MHA) Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Nevşehir’de vahşi çöp depolamasına son verilmesi planlanan çalışma ile ilgili henüz bir gelişme yaşanmadı.

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Nevşehir’de çok sayıda belediyenin işbirliği yapması planlanan yeni çöp depolama sistemi ile ilimizin önemli bir sorununun daha çözüme kavuşturulmasının planlandığını söylemişti.

İlimizde Nevşehir Belediyesinin öncülüğünde yapılması planlanan yeni Çöp depolama sistemiyle yıllardır yerel yönetimlerin en büyük sorunlarından biri haline gelen Çöp sorununun köklü bir çözüme kavuşturulmasının istendiğini kaydeden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, yaklaşık 30 belediyenin içerisinde yer almasının planlandığı yeni çöp depolama sisteminin önümüzdeki aylarda hayata geçirileceğini böylece vahşi çöp depolama sisteminin Nevşehir’de sorun olmaktan çıkacağını ifade etti.

Nevşehir belediyesinin katı atık arıtma tesisiyle birlikte ilimizde bir öncülük yaptığını ve bu çalışmanın ardından Ürgüp ilçesinde yapılacak olan arıtma tesisinin de hizmete kazandırılmasıyla vahşi çöp depolamanın büyük bir oranda önüne geçileceğini söyleyen Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, Milletvekilleri olarak bu çalışmalara destek olmayı sürdüreceklerini de sözlerine ekledi.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YILMAZ - 6 yıl önce
haber çok i̇yi̇ güzel'de kardeşi̇m nevşehi̇rde çöp toplaniyormuda depolama tesi̇si̇ yapiyorlar. önce çöpleri̇n toplanmasi gereki̇r. rüzgar esi̇nce poşetler arşi alaya yükseli̇yor, beledi̇ye bu durumu bi̇r gi̇zelli̇k olarak görüyor gali̇ba....