banner461
banner195

Nevşehir’e Yeni Kültür Merkezi Şart

Nevşehir’de il kültür ve turizm müdürlüğüne ait kültür merkezi içerisinde yer alan Güzel Sanatlar Galerisinde son dönemlerde sanattan bahsetmek bile güç hale geldi.

Nevşehir’e Yeni Kültür Merkezi Şart
30 Eylül 2014 Salı 17:10

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de il kültür ve turizm müdürlüğüne ait kültür merkezi içerisinde yer alan Güzel Sanatlar Galerisinde son dönemlerde sanattan bahsetmek bile güç hale geldi.

Son dönemlerde özellikle Nevşehir Belediyesine ait Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinin hizmete girmesiyle birlikte artık sanatın S’sinden bile bir haber kalan binanın içerisi de sanatsızlıktan adeta toz tuttu.

İçerisinde çeşitli kursların düzenlendiği, ilimizdeki özellikle halk eğitim sergileri başta olmak çok sayıda resim ve fotoğraf sergisinin açıldığı galeri de bu tür sanatsal aktivitelere tesadüfen rastlamak bile güç.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün en atıl birimleri arasına giren Güzel Sanatlar Galerisinin başka bir amaç için kullanılıp kullanılmayacağını önümüzdeki günler gösterecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sesimizi duyan yokkkk - 4 yıl önce
evet hem kültürmerkezi hemde iyi bir kütüphane nevşehire gereklidir ihtiyaçtır. doğu diyoruz yani adı doğu eyy nevşehirlilerr vekillerr hiç gitmiyormuzunuz doğuda bir ilin kütüphanesine bakın da utanın.gelin personeli bırakında okuyucularla bi konuşunn tam bir soğuk hava deposu nevşehir il halk kütüphanesi, kütüphane demeye ise bin şahit ister, ilgililerin dikkatine
Avatar
ali karli - 4 yıl önce
Daha burayı yapali kac yil oldu. Yazık gunah kul hesap sormaz ama allah sorar mutlaka.keske yapilirken daha buyuk ve cok amacli yapilsaydi da paralarim yani vergi olarak benden aldiginiz paralar boşa gitmeseydi