banner461

Nevşehir'in En Gözde Mahalleleri...

1980’li yıllarda şehir imar planının devreye girmesi ile birlikte; planlı bir gelişmenin yaşandığı Güzelyurt Mahallesi orta ve üst gelir grubundaki insanların yaşadığı ve tercih ettiği cazibe merkezi oldu.

banner503
Nevşehir'in En Gözde Mahalleleri...
08 Temmuz 2014 Salı 19:05

banner143
banner134

 Güzelyurt Mahallesi'nde daire fiyatları 150-250 bin TL. arasında değişirken, kiralık konut fiyatları ise; 500-1000 TL. arasında seyrediyor.

Nevşehir’in yeni yerleşim yerleri arasında yer alan ve son yıllarda önemli bir nüfus yoğunluğuna sahne olan Güzelyurt Mahallesi cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Kentin Kuzey aksı içerisinde yer alan ve son yıllardaki planlı gelişmesi ile dikkat çeken Güzelyurt Mahallesi varlıklı ailelerin cazibe merkezi oldu. Lüks konutların yapıldığı Güzelyurt Mahallesi'ndeki bu konutlara talep de her geçen gün artıyor.

ESENTEPE MAHALLESİ / NEVKUR İKİNCİ... 

RAGIP ÜNER MAHALLESİ DE REVAÇTA

Güzelyurt Mahallesi'nin yanı sıra Ragıp Üner Mahallesi de son yıllardaki planlı gelişmesiyle isminden sıkça bahsedilen bir semt oldu. Devlet Hastanesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve diğer sağlık komplekslerinin yer aldığı mahalle; önemli bir nüfus yoğunluğunu da bünyesinde barındırıyor. Ragıp Üner Mahallesi özellikle Nevşehir’e gelen memur ailelerinin tercih ettiği semtler arasında yer alıyor.

Son GÖZDE AFAT EVLERİ MAHALLESİ...

Özellikle mis gibi Temiz havası, Harika Kale Manzarası Çarşı merkeze yakınlığı ileEski Adıyla AFAT EVLERİ yeni Adıyla Fatif Sultan Mehmet Mahallesi Göre Yolu üzeri ağırlıklı olarak Nevşehir'in şimdiden en çok ilgi çeken cazibe merkezi olarak gösteriliyor...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NEVŞEHİR SEVDALISI - 6 yıl önce
ben 17 senedir ragıp üner mahallesinde oturuyorum ilk geldiğimde ekmek alacak bakkal yoktu maşallah 17 sene içinde şimdi adım atılacak yer yok... mahalle çok hızlı bir şekilde büyüdü büyümeye de devam ediyor.önceden aliş veriş için çarşıya gitmek zorunda idin şimdi adim başi market manav kiyafet dükkani yok yok hastane burda askeriye burda yakinda çarşiya gerek kalmayacak bu gidişle ben böyle olmasinada seviniyorum bundan 17 sene önce sadece çarşi vardi başka bir yer yok şimdi nevşehirimiz genişliyor büyüyor allah milletimize devletimize zeval vermesin seviyorum memleketimi...
Avatar
ERGEN - 6 yıl önce
darısı mehmet akif ersoy mahallesine nerde hiç bir sosyal tesis yokki hasıl gözde olsun
Avatar
Değişim - 6 yıl önce
şehirlerin gözde semtleri sürekli değişmektedir. nevşehirde şu an en hızlı yapılaşma gülşehir yolu üzeridir. gelecekte çok kıymetli olacak bir bölgedir.
Avatar
ÜMİT YOLAÇAR - 6 yıl önce
Bence Nevkur en son sırada. Mahalleye yapılan konutların lüks olması önemli değil. O mahallede alt yapı olması önemli. Bunu defalarca söyledim. Nevkur Nevşehir'in en eski ve nezih bir mahallesi olmasına rağmen Nevkur'a hiç hizmet gelmiyor. Yolları hepiniz görüyorsunuz. Mahallenin kurulduğunda yapılan yollar. Bugün daha 2-3 senelik bir mazisi olmayan eras sitelerinin yollarına taş döşeniyor, nevkura hiç bir şey yapılmıyor. Sayın fib haber madem bu tip haberler yapıyorsunuz, bir de nevkur'un bakımsızlığını haber yapın da birilerinin dikkatini çeksin
Avatar
ERGEN - 6 yıl önce @haluk
evi yıkılanlar bizden çok daha şanslı
Avatar
haluk - 6 yıl önce @ERGEN
sayın ergen evinizin yıkılmadığına şükredin
Avatar
... - 6 yıl önce
2015 yılından sonra en çok inşaat sektörünü vuracak büyük bir krizi bekleyin her an bekleyin. nevşehir bundan en çok etkilenecek şehirlerden biri olacak. şu anda bile bunun üzerine bir yarım nevşehirin daha ikamet edebileceği sayıda konut var halihazırda.
Avatar
birisi - 6 yıl önce
Tarihimizii yiktilar koca evimiz kocaman bahcemiz vardi bi daire verip bizi dereye tiktilar 40 aile bi apartmandayiz simdi birakin bu isleri 335 lira taksit oduyorum ustelik kendi yandaslarinin bi odasina iki ev verdiler bizim 460 metre karemizi aldilar ustelik borclandik