banner461
banner195

Nevşehir'in gürültü haritası çıkarılacak

2013 yılında Avrupa Birliği destekli olarak başlatılan "Çevresel Gürültü Direktifi için Uygulama Kapasitesi Projesi" kapsamında Nevşehir’ in eğlence yerlerinden kaynaklanan örnek gürültü haritaları ve eylem planlarının hazırlanarak kurumsal kapasitenin güçlendirilmesinin planlandığı belirtildi.

 Nevşehir'in gürültü haritası çıkarılacak
29 Ocak 2014 Çarşamba 11:37

banner143
banner134

 NEVŞEHİR’İN ÖRNEK GÜRÜLTÜ HARİTASI HAZIRLANACAK

2013 yılında Avrupa Birliği destekli  olarak başlatılan "Çevresel Gürültü Direktifi için Uygulama Kapasitesi Projesi"  kapsamında Nevşehir’ in  eğlence yerlerinden  kaynaklanan örnek gürültü haritaları ve eylem planlarının hazırlanarak   kurumsal kapasitenin güçlendirilmesinin planlandığı belirtildi. 

Çevresel Gürültü Direktifi için Uygulama Kapasitesi Projesi  kapsamında  Nevşehir Belediyesi Meclis toplantı salonunda, "Stratejik Gürültü Haritalarının Hazırlanması Amacıyla Veri Toplanması Eğitimi"  gerçekleştirildi.

Nevşehir Belediyesinden ilgili teknik elemanlar, çevre ilçe belediye başkanlıklarından temsilciler ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimin ardından proje çerçevesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ve proje uzmanlarının katıldığı saha ziyareti yapıldı.

 Nevşehir Belediye Başkanlığı koordinasyonunda devam edecek olan proje çalışmalarında  süreç ,  Uzman raporlarının ardından çevresel gürültü modellerinin hazırlanması eğitimleriyle devam edecek. 
 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir'li - 4 yıl önce
2013 yılında eski devlet hastanesi kırımında sabah 08:00 akşam 22-23:00 a kadar çalışıp vatandaş-halk rahatsızlıklarını hiç dinlemediler, o muhitte evlerimizde oturamadık.şimdide gürültü kirliliği çalışması yapıyorlarmış. burakın allahınız severseniz. belkide dünyanın en gürültülü şehri bizim şehrimizdir maalesef. herkes kendi işine geldiği gibi çıkartır bu sonucuda..
Avatar
2000 evler toki - 4 yıl önce
üniversite gençliğinin yaptığı gürültü de lütfen haritaya eklensin.