banner461
banner195

Nevşehir’in Hava Kalitesi Ölçülüyor

Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı kurulan hava kirliliği ölçüm istasyonu sayesinde ilimizdeki kirlilik düzenli olarak ölçülüyor.

Nevşehir’in Hava Kalitesi Ölçülüyor
21 Ocak 2016 Perşembe 07:00

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı kurulan hava kirliliği ölçüm istasyonu sayesinde ilimizdeki kirlilik düzenli olarak ölçülüyor.

Konuya ilişkin İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Bilindiği üzere hava kalitesinin korunması ve iyileştirilmesi konusunda  sorumluluklarının yanı sıra, halk sağlığına doğrudan etki etmesi sebebiyle, kamuoyuna iletişim araçları vasıtasıyla hava kirliliği güncel bilgilerini sunması da Bakanlığımız sorumlulukları arasındadır. Ancak farklı kirleticilere ait ölçümleri anlamak bu konuda çalışan bir bilim insanı için mümkün olsa bile genel halk ve yerel otoriteler için oldukça zor olmaktadır. Bu sebeple, hava kalitesinin durumunu kamuoyuna açıklarken, Hava Kalitesi İndeksi adı verilen bir sınıflama sistemi, tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Hava kalitesi şu anda; Türkiye genelinde 195 ölçüm istasyonunda ölçülmekte ve ölçüm sonuçları www.havaizleme.gov.tr resmi internet sitesinde kamuoyu ile paylaşılmaktadır. İlimize ait hava kalitesi ölçüm sonuçlarının  anılan internet sitesinde raporlar bölümünde İstasyon adı Nevşehir seçilerek  ulaşılmaktadır” denildi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.