banner461
banner195

Nevşehir'in Satranç Şampiyonu Lara Koleji Oldu

Nevşehir Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Nevşehir İl Temsilciliği’nin birlikte organize ettiği Cumhuriyet Satranç Turnuvası’nda Lara Koleji öğrencileri altın, gümüş ve bronz madalya alarak Nevşehir Şampiyonu oldu.

Nevşehir'in Satranç Şampiyonu Lara Koleji Oldu
31 Ekim 2013 Perşembe 10:10

banner143
banner134

 Baro lokalinde düzenlenen turnuva Nevşehir genelindeki okullardan katılan satranç tutkunu öğrencilerin heyecanlı karşılaşmalarına sahne oldu. Lara Koleji turnuvada fair play ödülünü de kazandı. Cumhuriyet turnuvasında Lara Koleji öğrencilerinden Derya Solak birinci, Utku Şimşek ikinci, Fatih yaşar Gürlek ise üçüncü oldu.

Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü , "Satranç, Türk Milli Eğitimi'nin öğrenciler tarafından kazanılmasını istediği temel davranışlardan birisidir. Satranç oynamak, öğrencinin genel zeka, kendi kendini kontrol ve analitik yeteneğini arttırır. Okulumuzda son yıllarda satranç sporuna büyük önem veriyoruz. Satranç kulübümüzün faaliyetleri ilk ve ortaokul bölümünde devam etmektedir. Geçtiğimiz yıllarda da satrançta başarılarımız oldu. Ancak bu yılın ilk turnuvasında ilk 6 derecenin beşini öğrencilerimizin elde etmesi bizleri çok mutlu etti. Madalyaların yanı sıra öğrencilerimizin turnuvada fair play ödülünü almaları daha da sevindirici. Okulumuzda 120'ye yakın lisanslı sporcu var. Bu da gösteriyor ki önümüzdeki günlerde başarılarımızın devamı gelecektir. Takımımızı çalıştıran İbrahim Cebeci öğretmenimize ve tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
n. pınarlı - 5 yıl önce
okulumuzdan böyle haberler almak bizi çok mutlu ediyor.
Avatar
alperen - 5 yıl önce
bu çocuklar geçen senede derece yapmışlardı ancak hala aynı yaş grubunda mı oynuyorlar?