banner461

Nevşehir'in Yüz Ak'ı Şifa Meydanında Sona Gelindi

Nevşehir Devlet Hastanesinin de bulunduğu Şifa Meydanı’nın modern kent görüntüsüne uygun bir yapı içerisine kazandırılması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Şifa Meydanı yol genişletme ve çevre düzenlemeleri aralıksız devam ediyor.

banner503
Nevşehir'in Yüz Ak'ı Şifa Meydanında Sona Gelindi
03 Temmuz 2014 Perşembe 11:51

banner143
banner134

 Devlet Hastanesinin de bulunduğu Şifa Meydanı’nın modern kent görüntüsüne uygun bir yapı içerisine kazandırılması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Şifa Meydanı yol genişletme ve çevre düzenlemeleri aralıksız devam ediyor. 

Hastane ana girişlerinin genişletilmesinin yanı sıra, Saat kulesi yapımı,  Ulutaş ve Erkan Dirlik kardeşler tarafından aileleri adına yaptırdıkları Daruşşifa Camii ve konaklama alanları, iki ayrı merkezde toplam  3000 araçlık otopark, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Sağlık İl Müdürlüğü hizmet binası, Verem-Savaş Dispanseri ve Halk Sağlığı Merkezi’nin girişlerinde bulunan yeşil alanların yenilenmesi, ve çocuk oyun grubu montajı  ile Acil Servis yolu, 15 metre genişliğinde  640 metreuzunluğundaki  Sulusaray-Devlet Hastanesi  bağlantı yolunu içine alan dev proje, bugüne kadar önemli aşamalar geçirdi.

Şifa Meydanının girişine süs bitkileriyle Nevşehir’in logosu özel olarak yapılırken bu görüntü , meydan girişine farklı bir güzellik kattı. 

Toplam 320 bin metrekarelik bir alanı içerisine alan ve 8 Milyon TL civarında bir harcamanın yapılmasının planlandığı Şifa Meydanı yol genişletme ve çevre düzenlemeleri projesinin  Ramazan ayı içerisinde tamamlanması hedefleniyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Harun - 6 yıl önce
Sayın başkan yollar delik deşik ne yüz akından bahsediyorsunuz bi hastane önüne yol düzenlemesi yapmakla yüz akımı oldu insan arabaya binmeye korkuyor
Avatar
ad - 6 yıl önce
yap boz ne olacak ki başka
Avatar
... - 6 yıl önce
işte bu işte bu! nevşehirim artık modern bir kent oldu. her yere lazım böyle meydanlar. işte hizmet bakında görün.
Avatar
PARKECİ - 6 yıl önce
yollara parke döşüyor şi̇mdi̇de adapazarina döşüyormuş